Karadeniz Pet

Forumda ki en büyük muhabbetin yaşı kaç?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Forumda ki en büyük Muhabbet Kuşları yaş aralığı nedir?

Forumu bilmem ama bilinen en yaşlı muhabbet kuşu İngiltere'de yaşayan Charlie'ydi. Kuş 29 yaşında ölmüş. Avustralya'da 20 yıdan fazla yaşayan muhabbet kuşları var. Serbestçe uçan kuşlar 15 yılı rahat deviriyor.

Forumu bilmem ama bilinen en yaşlı muhabbet kuşu İngiltere'de yaşayan Charlie'ydi. Kuş 29 yaşında ölmüş. Avustralya'da 20 yıdan fazla yaşayan muhabbet kuşları var. Serbestçe uçan kuşlar 15 yılı rahat deviriyor.
Anladım, teşekkürler.. İnternette esaret altında 5-8 yıl arasında olduğunu okumuştum. Ama galiba doğru bakımın yaşam süresi üzerinde çok etkisi var.

Doğru ve güzel bakıldığı taktir de 15 yıla kadar ömürleri oluyor.

Seni de bir odaya kapatıp yemeğini eksik etmeseler, yüz kiloyu aşıp altmışına varmadan ölürsün.

Seni de bir odaya kapatıp yemeğini eksik etmeseler, yüz kiloyu aşıp altmışına varmadan ölürsün.
Yani? Odaya kapatsalar ve özgürlüğünü gölgeleseler muhakkak ki öyle olur fakat eğer yeterli süre zarfınca dışarı ile bağlantın kesilmezse böyle bir durum olmaz. Burda zaten kafese kapatmak gibi bir durum söz konusu bile değil. Ayrıca, bu kadar kuşların özgürlüğüne değinmiş olsaydınız kuş besliyo olmazdınız.

Benim kuşumun bir tanesi de 9-10 yaşına kadar yaşamıştı. Bacağını bir yere takmıştı ve kopma derecesine gelmişti. Tedavisini falan yaptırdık. Ona rağmen bir kaç sene daha yaşamıştı.

Geri