Karadeniz Pet

French Molt

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
3 yavrum var.26-28-30 günlükler,gelişimleri yavaş olduğundan 30 günlük olan hala yuvada.Bugün farkettim en büyük olanın kanat tüyleri tutam tutam dökülmüş ve deride kanda vardı.Kuş büyük ihtimal French Molt.
Diğer yavrular da hastamıdır?
Hasta olan kuş yine de yuvadan atlayacak mı yani yem kırabilir mi?
Neler yapabilirim?
Teşekkürler.

[MENTION=4069]Berkay[/MENTION] ERDINC
Merhaba.Sorular ve cevaplarınız bölümünde "Yavrularım hakkında"başlığı altında-1.sayfa resimleri var.Çok rica etsem bakabilir misiniz durumları nedir?

bu sorun birçok kümeste var sadece sizde deil.
sebeplerınden bazıları
kümes içi havalandırma olmaması
yuvalıklarınlarda yeterli hava sırkılasyonu olmaması
dış parazit
iç parazit
biotin eksikliği
b vitamını eksıklıgı
amino asit ve mineral eksikliği
ısının aşırı düşük yada aşırı fazla olması
bu sorunu sadece siz yaşamıyosunuz ve emin olun dökülen tüyler sadece kanat ve kuyruksa kuş frenc molt deıl.birçok elverişsiz kümeslerde devamlı görülen bir sorundur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:26 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

@Berkay ERDINC
Merhaba.Sorular ve cevaplarınız bölümünde "Yavrularım hakkında"başlığı altında-1.sayfa resimleri var.Çok rica etsem bakabilir misiniz durumları nedir?
bulamadım konuyu :( link atın isterseniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:31 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

buldum suanda gördüm resimleri fakat geç gelişmemişler normaller yani.anaçların beslemesıyle orantılı değişebilir buyumelerı.dediğim gibi sadece kanat ve kuyruksa dökülen frenc molt deil.o dökülen tuyler tekrar gelir fakat yapısı bozuk ve zayıf olur tam uzamadan kanayarak tekrar dökülürler.kanat tüyleri olmadan ucamazlar ne yazıkki.dediğim sebepleri gözden geçirmelisiniz.
geçmiş olsun