Karadeniz Pet

Gaga kesimi

Selenayolgun

Yeni Üye
Deliricem biriniz akıl versin,bu kuş kuzenimin ve kütahya'da kendisi ben de 23 gün sonra gidicem oraya kuşun resmini istedim deli oldum görünce gagasını bu halde bu gaga nasıl düzelecek? Benim hiç kuşlarımın gagası bu kadar olmadı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180727-015935.png
    Screenshot_20180727-015935.png
    768.4 KB · Görüntüleme: 57
Bu zamana kadar yaşaması mucize olmuş. Kafes pislik içinde, akıllı yemliğin kapağı açık ve yerde, zımparalı tünek takılı, daha önemlisi o gaga ile yem kırmakta çok zorlanıyordur ve kuşu mantar sarıyor. Bu şekilde pek de uzu yaşayacağını sanmıyorum.

Gerçekten orada olsam müdahale ederdim kuzenim kuş aldı hiç ilgilenmiyor bide 17 yaşında o kadar sinirlendim ki anlatamam sinirden düşünemiyorum bile ne yapmalıyım lütfen bi yardım edin

Bu zamana kadar yaşaması mucize olmuş. Kafes pislik içinde, akıllı yemliğin kapağı açık ve yerde, zımparalı tünek takılı, daha önemlisi o gaga ile yem kırmakta çok zorlanıyordur ve kuşu mantar sarıyor. Bu şekilde pek de uzu yaşayacağını sanmıyorum.
Neşesi yerindeymiş kaşınma kabarma yokmuş

Neşesi yerindeymiş kaşınma kabarma yokmuş
Hasta demedim zaten. Ayaklarında, cere ve gagasında mantar başlamış. Bir süre sonra iç organlara da sirayet edecektir, belki de başlamıştır. Bakım koşulları iyileştirilip mantar için önlem alınırsa yaşar. Yoksa bu şekilde hiç şansı yok.

Mantar tedavisi yapılmalı. Ceresi ve gagası önce oksijenli suyla silinip troysd krem sürülmeli. Günde iki. Toplamda bir hafta. Pamuklu çubuk kullanılabilir. Kuşun kremleri yutmamasına dikkat. Kafes, kafes içindeki eşyalar nizoral şampuanla yıkanmalı.(kuş değil kafes ve içindekiler yıkanacak) Tam dolu suluğundaki suya beş damla elma sirkesi de damlatın. Gaga kesimi için uzmandan yardım alın.(veteriner)

Kuşun perişan durumuna el atın. İyileşmiş be temiz ortamdaki fotoğraflarını en kısa zamanda bekliyoruz inşallah.

Mantar tedavisi yapılmalı. Ceresi ve gagası önce oksijenli suyla silinip troysd krem sürülmeli. Günde iki. Toplamda bir hafta. Pamuklu çubuk kullanılabilir. Kuşun kremleri yutmamasına dikkat. Kafes, kafes içindeki eşyalar nizoral şampuanla yıkanmalı.(kuş değil kafes ve içindekiler yıkanacak) Tam dolu suluğundaki suya beş damla elma sirkesi de damlatın. Gaga kesimi için uzmandan yardım alın.(veteriner)

Kuşun perişan durumuna el atın. İyileşmiş be temiz ortamdaki fotoğraflarını en kısa zamanda bekliyoruz inşallah.
Kuzenime dün çok kızdım veterinere götürmüş bugün mantar daha yeni başlamış demiş ve krem vermiş gaga işini sordum cevap vermedi iyileşmiş halini mutlaka atarım

Geri