Karadeniz Pet

gaga taşı

A

aysenn

Guest
merhaba arkadaşlar. akşam kendi gaga taşımı yaptım. dişçilerin kullandı ölçü alçısında kullandım. nalburlarda satılan alçılar ve pet shoplar da ki gaga taşları hiç içime sinmiyordu. ölçü alçısı-yumurta kabuğu ve birazda kuş kumu kullandım. yumurta kabuklarını blendırdan geçirdim. bir tatlı kaşığı kuş kumu ve yumurta kabuklarını ve iki kaşık alçıyı da karıştırdım. krem kıvamını alacak kadar su koydum yoğurdum. sonra kalıba koydum arasına kaplamalı tel sıkıştırdım (kafese takabilmek için) dondurdum. 2 saatte donuyor. :) sormak isteğim inşaatlarda kullanılan alçıdan ve pet shoplar da satılan gaga taşlarından daha zararlı olmaz değil mi?:rolleyes:

kalamar var devamlı. ama onu yem niyetine kullanıyorlar. yetiştiremiyorum desem yeri var :) mimar bloklar nedir bilmiyorum. olduğum ilçede bir tane pet shop var onda da aradığını bulabilirsen ne ala. 3 aydır gaga taşı bekliyorum yok satıyor. kalamarda çoğu zaman olmuyor. merkeze indikçe stoklu olarak alıyorum. bende çareyi kendim yapmakta buldum. hem hazır aldıklarım hiç içime sinmiyordu. dişçilerin kullandığı ölçü alçısı diğerlerine göre daha sağlıklı olur diye düşündüm. sonuçta insanlarında ağzında yer alıyorlar :)