Karadeniz Pet

Gece karanlıkta olmaları sorun teşkil eder mi

Kuscukel

Yeni Üye
Geceleri belli bir saatten sonra kuşlar tamamen karanlık bir odada duruyorlar. bir gece lambası almalı mıyım yoksa böyle olmalarında bir sakınca yok mudur

Son düzenleme:
Korkabilirler...birkac gun gozlemle. .karanlikta kafeste takir tukur ses gelmiyorsa ve sabah kafese baktiginda diskilar bir noktada yigilmissa huzurlu uyumuslardir. ..eger tunekte degilde tellere cikmissa karanlikta..yada takir tukur ses geliyorsa gece, ,huzursuzdurlar

Benimkiler sabah kalktıgımda kaka dağı oluyor demekki huzurlu değilmi?

İPhone Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Tunekte mi uyuyor yoksa kafes telleri ne tutunarakmi..onu da bir gözlemle ...tellere tutunarak uyumadan oylece duruyorsa korkuyor dur muhtemel

Telde duruyor sabaha kadar aynı yerde diyorumya dağ oluyor bir yerde dışkısı öyle didişmede yok arada eşine konusuyo ama

Karanlikta uyuyup uyumadigini gözlemle bir şekilde ...gece 3 gibi isigi yakmadan gir bak kafese cok yavasca..benim kus u ilk aldigimda da ayni mevzu vardi tellere tutunuyor kakasi ayni yerde hep ama gece gelsem de uyumuyor du...odanin isigini acik birakip kafesin iki cephesini orttum kafes ne aydınlık ne karanlik olacak sekilde....2 haftaya karanliga alisti simdi karanlikta tuneginde uyuyor ....kuslar karanlikta kendini guvensiz hissedebiliyor bazen...karanlikta nesneleri secememek yada nesneleri farkli algilamak onları tedirgin edebiliyor ..benim dedigimi yap...goruceksin karanliga alisacak

Karanlikta uyuyup uyumadigini gözlemle bir şekilde ...gece 3 gibi isigi yakmadan gir bak kafese cok yavasca..benim kus u ilk aldigimda da ayni mevzu vardi tellere tutunuyor kakasi ayni yerde hep ama gece gelsem de uyumuyor du...odanin isigini acik birakip kafesin iki cephesini orttum kafes ne aydınlık ne karanlik olacak sekilde....2 haftaya karanliga alisti simdi karanlikta tuneginde uyuyor ....kuslar karanlikta kendini guvensiz hissedebiliyor bazen...karanlikta nesneleri secememek yada nesneleri farkli algilamak onları tedirgin edebiliyor ..benim dedigimi yap...goruceksin karanliga alisacak
Kuşlarım uyuyor. Işık tutsamda uyanmıyor. Bugün gözlemledim

Kuslarin yeni mi...yani ne kadar oldu alali?? Büyük ihtimalle ortama alisamamis .....sen kafesin yarisini ört isigi acik birak....oda nasil soguk mu peki

Kuslarin yeni mi...yani ne kadar oldu alali?? Büyük ihtimalle ortama alisamamis .....sen kafesin yarisini ört isigi acik birak....oda nasil soguk mu peki
Oda küçük geceleri kapıyı kapatıyorum nefesim odayı ısıtıyor. Sabah atletle gezebilirsin yani o derece sıcak oluyor bu konudada sorun olabilirmi ankaradayım. Kuşlarda 2.5 aydır elimde.

Odata gece lambasi al acik mavi ...loş alacakaranlik havasi verecek sekilde olsun..isigi acik birak desem sen uyuyamican...odalariniz ayri saniyordum ..gece lambasiyla bir süre dene..bendeki kus icin 3 ay salon isigi acik kaldi..etraftaki nesnelere dikkat et..onu korkutan birsey olup olmadigina bak mesela..asılı büyük bir palto felan...hayvan korkabilir ....ama gece lambasi çözer hocam..alışır karanliga zamanla ..tunekte uyur az sabret

Yukarıya tünek koyunca duruyor tünek yokken telde duruyor yukarıya koy ozmn diyeceksin ama kafes düzensiz oluyor daha doğrusu elveriişli olmuyo. Ben bu ışıgı nerdne bulabilirim

Tunegi bir sekilde koymalisin..gereksiz olabilecek seyleri cikar gerekirse süs ,salincak cikar..tuneksiz kafes olmaz hayvana yazik...bu gece lambasini her türlü elektrikçi de bulabilirsin..5~10 tl bişey

Hiçbir sıkıntı olmaz karanlıkta kalınca

Yavrusu olan çiftlerin ortamında akşamları loş bir ışık olabilir (olmazsa da zararı olmaz) ama yavru yoksa ışığa gerek yok.

Yavrusu olan çiftlerin ortamında akşamları loş bir ışık olabilir (olmazsa da zararı olmaz) ama yavru yoksa ışığa gerek yok.

Hiçbir sıkıntı olmaz karanlıkta kalınca

Tamam at yarin..bakalim
Aslında durdukları yer karanlık değil ay ışığı sabaha kadar vuruyor. Gece birşey yapacağım zaman ben bile ışık açmama gerek kalmıyor. Etrafta bina olmadıından direk vuruyor şimdi düşündümde almama gerek yok herhalde? Parasında değilimde doğal loj ışık var zaten

Geri