Karadeniz Pet

gece korkusu olan kuşlar

• Konbuyu başlatan Tuba Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
T

Tuba Yılmaz

Guest
muhabbete kuşum geceleri uyurken birden düşüyor ve yerde kendi etrafında dönüyor. hızlı hızlı etrafına bakıyor. kafesin tellerine tutunup kafasını uzatabildiği kadar arkaya atıyor. daha önce ayağında sorun olmuştu çubuklara tutunamıyordu kuşçudan ilaç aldık o biraz işe yaradı gibi şimdi daha rahat tutunuyor ama yine de yere düştüğünde hemen atlayamıyor çubuklara. normalde kendi kafesinden çıkmaz biz çıkartırız gece böyle sorun olduğunda kendi çıkıyor kafesten ve benim yanıma geliyor normalde yanımıza da gelmez biraz yabani bir kuş daha önce kaldığı yerde hiç ilgi görmediğinden insanlara alışık değil. bu durumu kuşçulara sordum kimisi kas sistemi sorunu olabilir dedi kimi sinir sistemi dedi ama net bi cevap ve çözüm bulamadık yardımcı olacak birileri varsa sevinirim

evet genelde her gece gibi oluyor bende başta korkuyor sandım. bu yüzden gece ses olmasın diye sessiz bi odada tutuyorum ayrıca ışığı da açık tutuyorum çünkü karanlık olunca bazen bağırarak düşüyor

değiştirmediğim pek bir şey kalmadı aslında.. baştan masa üstünde tutuyordum sonra geceleri böyle olunca belki biz yanından geçince gölgeden falan korkuyordur diye dolabın üstüne aldım kafesin içindeki çubukları, salıncağı falan hepsinin yerini değiştirdim bazen üstünü tamamen örtüm baktım yine olmuyor önünü açık tuttum şimdi hemen yanımda tutuyorum çünkü o öyle olunca ben de korkuyorum bir şey olcak diye çünkü bazı sitelerde baktım felç olabilir falan yazmışlar gerçi kuşçu öyle bişey olmaz dedi ama yine de insanın aklına geliyor garip bi hal alıyor çünkü ..artık son olarak gece baktım yine olmuş dua okuyup üflüyorum kuşa en son öyle duruluyor belki duadan belki de normale döndüğündendir bilemiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:12 -->-> Daha önceki mesaj 13:11 --

banyosunu da koydum ama onun içine hiç girmiyor bile

aynen öyle her şeyi deniyoruz ilginç olan gündüz hiçbişey olmuyor kuşçuya götürdüm birisi getir görmeden bişey diyemem dedi ayaklarına baktılar belki bişey vardır diye hiç bişey çıkmadı trimisin diye bi ilaç verdiler suya karıştırıp içirdik o iyi geldi biraz ama düşmelere çözüm bulamadık hala

benim odamda duran kuşlardanda bir tanesi böyleydi modem ışığı yanıp söndüğü için gece bundan rahatsız oluyormuş çırpınıp duruyordu hem beni uyandırıyorlardı hemde diğer kuşlarım korkuyrolardı modemi örtüyorum artık geceleri sizinde bu şekilde yanıp sönen ışık saçan bir cihaz varsa odada ondan rahatsız oluyor korkuyor olabilir kusunuz

öyle korkutacak bir ışık falan yok aslında :( murat DEMİR11 in tavsiyesi tutunmadan oturabileceği bi tünek alıcam bu akşam da onu deneyeceğim bakalım onda aynı sorun olucak mı

Geri