Karadeniz Pet

geçici körlük

Hülya

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar
Sizden öğrenmem gereken birşey var. 1 yaşında erkek muhbet kuşum var çok haraketli ve sağlıklıydı 1 ay once halsizleşti tüy dökümüne girdiğini ve normal olduğunu söyledi petshopcum :( fakat 1 5 gündür muhabbet kuşum ucmakta zorlanmaya başladı konacagı yeri tam ayarlayamıyor çarpıp düşüyordu dün göremediğini farkettim hemen veterinere götürdüm. veteriner gözünde bir sorun olmadığını söyledi kafasını bir yere çarpmış olabilir geçici bir körlük yaşıyor dedi suyuna ekleyecegim bir damla verdi ve pire tozu verdi kaşınmaması icin sizcede körlüğü geçicimidir mavişim iyileşir mi nolur bilgi verin gerçekten çok endişeliyim ve üzgünüm. şimdidien herkese çok teşekkürler

Merhabalar arkadaşlar
Sizden öğrenmem gereken birşey var. 1 yaşında erkek muhbet kuşum var çok haraketli ve sağlıklıydı 1 ay once halsizleşti tüy dökümüne girdiğini ve normal olduğunu söyledi petshopcum :( fakat 1 5 gündür muhabbet kuşum ucmakta zorlanmaya başladı konacagı yeri tam ayarlayamıyor çarpıp düşüyordu dün göremediğini farkettim hemen veterinere götürdüm. veteriner gözünde bir sorun olmadığını söyledi kafasını bir yere çarpmış olabilir geçici bir körlük yaşıyor dedi suyuna ekleyecegim bir damla verdi ve pire tozu verdi kaşınmaması icin sizcede körlüğü geçicimidir mavişim iyileşir mi nolur bilgi verin gerçekten çok endişeliyim ve üzgünüm. şimdidien herkese çok teşekkürler
Bilgisi

Merhabalar arkadaşlar
Arkadaşlar bilgisi olan yok mu

Tüy dökümünde olan kuşları salmayın... Kafeste kalmasına üzülüyor olabiliriz ama sağlıkları için şart. Kendilerini uçamayıp çarptıkları için iç kanama ayak kırma kanat kırma vs ve yaşadığınız durumlar gibi kötü sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Kafesinde dinlensin bolca. Uzun bir süre salmayınız bolca gözlemleyin. Yemini suyunu içmesi yemesi için yardımcı olun. İnşallah daha çok bilgisi olan bir arkadaşımız yardımcı olur. Çok üzüldüm çok geçmiş olsun.

Tüy dökümünde olan kuşları salmayın... Kafeste kalmasına üzülüyor olabiliriz ama sağlıkları için şart. Kendilerini uçamayıp çarptıkları için iç kanama ayak kırma kanat kırma vs ve yaşadığınız durumlar gibi kötü sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Kafesinde dinlensin bolca. Uzun bir süre salmayınız bolca gözlemleyin. Yemini suyunu içmesi yemesi için yardımcı olun. İnşallah daha çok bilgisi olan bir arkadaşımız yardımcı olur. Çok üzüldüm çok geçmiş olsun.
Kafesinde artık zaten sizce bu durum geçici mıdır

Kafesinde artık zaten sizce bu durum geçici mıdır

Öyle olduğunu umarım. İnşallah iyileşir. Geçici bir tramva yaşıyor olabilir. Çarpma etkisi ile. Ama çok narin hayvanlar oldukları için damarda vs de zedelenme de olabilir. Komple mi görmüyor?

Yok kafesine girebiliyor gaga kontrolüyle ama elimizi yakınına getirdiğinde ısıriyor sanırım net göremiyor su ve yemi zorda olsa bulup yiyor

Yok kafesine girebiliyor gaga kontrolüyle ama elimizi yakınına getirdiğinde ısıriyor sanırım net göremiyor su ve yemi zorda olsa bulup yiyor

Kıyamam ya... Strese girmesini engelleyin. Elinizi çok yaklaştırmayın yanına. Konuşarak rahatlatın. İnşallah geçici bir durumdur. Gözlerinde bir farklılık var mı?

Veteriner gözünde hiç problem olmadığını söyledi. Bende baktığımda göremiyorum bir sıkıntı gözlerinin ortası parlıyor yıldız gibi ama neden böyle anlamadımmuhtemelen aynasinin sert kısmınla başını sertçe kasıyordu o yüzden oldu.
Biraz önce annemle konuştum tabağa şu koyduğunu söyledi ona doğru uçup şu içtiğini söyledi bilmiyorum sanırım düzeldi yada bilmeden yapiyor eve gidince durumunu gorucez

Veteriner gözünde hiç problem olmadığını söyledi. Bende baktığımda göremiyorum bir sıkıntı gözlerinin ortası parlıyor yıldız gibi ama neden böyle anlamadımmuhtemelen aynasinin sert kısmınla başını sertçe kasıyordu o yüzden oldu.
Biraz önce annemle konuştum tabağa şu koyduğunu söyledi ona doğru uçup şu içtiğini söyledi bilmiyorum sanırım düzeldi yada bilmeden yapiyor eve gidince durumunu gorucez

Ben strese girdiğini düşünüyorum. El ile müdahale çok etti iseniz rahatsız olmuş olabilir. Garip davranabilir o sebeple. Kendini güvende hissettiği bir noktada dursun kafesi. Mümkünse biraz yüksekte dursun. Ve salmayın lütfen. Sağa sola Çarpıp sersemliyor olabilir de. Fotograflarını çekip koyabilir misiniz?

Nasıl atacağımı bilmiyorum ama bir deniyim inş becerebilirim bu arada kusura bakmayın işte olduğum için geç cvp verdim size ilginç için çok tskler

20170511_171419-1.jpg

Ekli dosyalar

• 20170511_171456.jpg
    20170511_171456.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 151
Maşallah bir şeyi Yok gibi sağlıklı görünüyor. Ama lütfen salmayın bir süre. Gözlemleyin kafesinde güvende hissedecektir kendini. vitamin ve ısı stresini yenmesine yardımcı olur.

Görünüşte sağlıklı ama bir hastalık başlangıcı olmadığının garantisini veteriner dahil kimse veremez. Çünkü bunun için tahlil veya işi bilen birinin uzun uzun gözlemlemesi gerek. Siz hareket halindeyken bir videosunu çekin. Sorun körlük olmayabilir. Hastalık temelli bir denge kaybı da olabilir. ( öyledir demiyorum olabilir diyorum ) Siz şimdilik önlem amaçlı suluğuna 8 damla sirke katın ve suyunu her gün yenileyin.

Tmm videosunu da çekicem bu arada veterinerin verdiği bir damla var suya karışmalik onun içine sirke eklesem sıkıntı olnaz sanırım
Kafeste şuan ayrıca uyuyor zaten bu ara tek yaptığı şey sessiz durup uyumak sanırim dediğiniz gibi depresyonda
Bugün annem fasulye kırarken görüp fasulyelere uçmuş. Gerçi biraz önce marul gösterdim ama ya görmedi yada tripli
Evlat gibi gerçekten çok buyuk bir dert insanın kalbinde

Kuşlar trip yapmaz onun bir sorunu var mutlaka. Video gönderin. Damla muhtemelen vitamindir. Şimdilik kullanmayın derim. Elma sirkesine hemen başlayın. Hastaysa zaman kazandırır ona.

Video çektim göndermeye çalışıyorum ama olmuyor

Geri