Karadeniz Pet

Geçmeyen sulu dışkı...

fox1793

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 4 aylık ve 2 aydır sulu dıskı yapıyor, Yesıl kısmı ınce uzun ıp gıbı oluyor
beyaz kısmı su gıbı dağılıyor, bazende sadece ıdrar yapıyor. tum dıskılar yesıl sarı karısımı ız bırakıyor. 5 gun sulphameztıne kullandım arkasından 3 gün probiyotik tedavisi ama sonuc degısmedı.patates , haşlanmış yumurta beyazı pirinç unuyla karıştırdım verdim 3 gün, elma sırkelı su her şeyi denedim ama sonuç alamadım. Kuşumun yemesine içmesinde, hareketliliğinde bir sorun yok, kabarma yok.
Kafesınde mıneral blok gaga tası mürekkep balığı kemiği kuş kumu, yani her şey var. Lütfen yardımcı olun, nasıl geçirebilirim?

15900555358751889216830946192360

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım. Birde dışkıyı yapar yapmaz mı etrafa leke bırakıyor ?
Hayır Recai bey yaptıktan bir süre sonra bu hale geliyor, kuşumun popo kısmında herhangi bir dışkı yapışması falan da yok. Ayrıca kafesi 2 günde bir haftada bir kez de elma sirkesiyle tam dezenfekte ediyorum. Ayrıca kafesimdeki diğer kuşum sağlıklı ve dışkısı da normal. Bulaşıcı bir şey olsaydı kesin o da hasta olurdu. Kafesin dışına ve içine temiz a4 kağıdı yerleştiriyorum. Bugünkü hali de resimdeki gibi

Hayır Recai bey yaptıktan bir süre sonra bu hale geliyor, kuşumun popo kısmında herhangi bir dışkı yapışması falan da yok. Ayrıca kafesi 2 günde bir haftada bir kez de elma sirkesiyle tam dezenfekte ediyorum. Ayrıca kafesimdeki diğer kuşum sağlıklı ve dışkısı da normal. Bulaşıcı bir şey olsaydı kesin o da hasta olurdu. Kafesin dışına ve içine temiz a4 kağıdı yerleştiriyorum. Bugünkü hali de resimdeki gibi
Tamam anladım. Eczaneden ge oral alın. Tam dolu suluğa 2,3 pirinç tanesi kadar ekleyin. 3 gün boyunca uygulayın.

ıyı aksamlar. ilacı anladık da teşekkürler . bu kuşların derdi ne böyle dışkı yapmakta

Geçmezse karaciğer problemi var mı bir baktırın bende aylardır mahvoldum ilaçlar yüzünden iyi olan kuşumu hasta ettiler meğer karaciğermiş geçmiş olsun

ıyı aksamlar. ilacı anladık da teşekkürler . bu kuşların derdi ne böyle dışkı yapmakta
Birçok sebep var. Bakteriyel kaynaklı, mantar kaynaklı, protozoa kaynaklı ya da iç organlarla ilgili bir durumdan( karaciğer ya da böbrek gibi) kaynaklı olabilir..

Geri