Karadeniz Pet

Genç Erkek Mavi Muhabbet Kuşum Kanat Çırpmasına Rağmen Yükselemiyor, eşinden Başkasını Düşünmüyor.

RicoPenguen

Yeni Üye
Merhaba. Bizim Yeni Aldığımız 4-5 Veya EN AZ 3 Aylık 2 Muhabbet Kuşumuzdan Erkek Olanı, Bugün Düzgünce Uçmuyor. Sabah Ben Geldim, Her Şey Normaldi. Ama sonra, Kafesin Dibine İndi. Aşşağıda öylece duruyordu.(Kafesin Izgarasında.(Izgara olan ızgara değil, Kafesteki b. Klar ayagına yapışıp, Takılmasın diye olan Izgara Denilen Şey.Aslında kafesin kendisi.)Neyse.) Ve, Sonra Elimle onu Yapabildiğim en nazik şekilde, Bir insan bebeğinin hissetmeyeceği yumşaklıkta Okşadım. Onunla konuştum. Sonra Önce Elimi Yıkayıp, Sonra Avucuma Yem Doldurdum.Elimi Yavaşça yanına Getirdim. Ama öylece Halsiz Duruyordu.Bundan önce de yürürken Ayağı Kafesin Kafes Izgarası Denen Parçasının altından takıldı. Sonra İlk başta panikledim, Hafifçe elimi yaklaştırırken Kendi Halletti Zaten. Sonra Bir Süre Bekledi orada, Yem Aparatının Üstüne Avucumdan yem doldurdum. Sonra kafesin alt kısmına yerleştirdim. Pek yiyemedi. Yemeye çalıştı gibi, O Yem Aparatının Tüneğini ısırmaya çalıştı, Ama Sonra yapamadı. Yem yiyemedi. Kendisi Dün Sürekli Yanındaki Dişi Kuşu Besliyordu. Kendisi çok FAZLA Yemek yiyor, Dişi Kuş daha Hafif Hafif,Ara Vere Vere Azar Azar yiyordu. Bizim Erkek Kuşta Onu Eşi Bildiği İçin Kafes Temizliğinden Sonra, Başladı Kusup eşine Yavrusu Gibi Yemek vermeye. Oysa ki daha 4-5 Aylık. Şimdi Kendisi Halsizleşti. Yem Yediği gibi Su Da İçiyordu Bazen, Ama Bugün, Pek içmedi. Aslında HİÇ İçmedi. Sonra Parmağımı Uzattım, Oysa Eğitimli bile olmamasına rağmen, Kondu. Tek ayağıyla kondu, ama durduğu yön biraz karmaşıktı.Ve Gagasıyla destek alarak çıkmaya çalıştı. Ama Çıkamadı. Sonra Elimi Çektikten sonra, Kafeste Başladı Kanat Çırpmaya. . . Çırptı, Çırptı, Ve Hızzzllıcca Çırpmaya Devam etti. Bir kaç saniye çırptıktan Sonra, UÇAMADI. Yükseğe Gelemedi. Bir şekilde uçmaya çalışması Yükselmesine Yeterli Olmadı. Sonra Tırmanarak Biraz ilerledi.Ben onu Suya yönlendirmeye Çalıştım,"Hadi İlerle,Oraya git" Falan dedim. Ama Eşinin Yanına, Gaga Taşının oraya Gitti. Sonra Gaga Taşına Çıktı. Şimdi Hala Orada, Aynada Kendine Bakıyor. Sorunu ne olabilir? Sıkıntısını anlayamadım. Önceki 3 Gün Çok Sağlıklıydı. Eşi Ben onu Okşarken kıskanıyor galiba. Ama eşide
Elimden Yemek Yiyor. Anlamadım. Ve Erkek Kuşun Kuyruğu Da Bi'Garip. Fotoğrafını koyamadım. Şimdi Tünekte.

Şimdi Yemek Yiyor. Mucizevi bir şekilde sıkıntısı geçmiş gibi görünüyor. Duruşu Düzeldi, Tüneklere Kondu.

Merhabalar,

Daldarı alıp kafeste yukarı bir yere takın. Yem kıramayan ya da yeni yeni alışan kuşlar için çok iyi olur. Kuşun ve dışkıların fotoğraflarını paylaşabilirseniz daha iyi olur.

Dışkısıyla İlgili şu an bir sıkıntı yok. Google'a Yazınca çıkanlardan. Dal Darıyı Zaten Alacağız. Teşekkürler.

Geri