Karadeniz Pet

Genel kuş bakımı ve beslenemesi

Şengül kaya

Yeni Üye
Merhaba kuşum 4 aylık bir muabbet kuşu ilk geldiğinde kusma ve ishal olmuştu kumumuz yoktu kum aldık sonrasinda karşılaşmadık böyle bı sorunla şuan tüy döneminde çok aktif bir kuş yemi yiyor doğal darı yiyor Yulaf yiyor tüy döneminde olduğundan b vitaminide kullanıyorum ayrıca ara ara bağırsak düzenleyici kullaniyorum ek olarak kullanmam gereken neler olabilir ilk kuşum 2 yıl yaşadı birden bire ishal ve kanlı kusma ile öldü :( aynı durumu tekrar yaşamak istemiyorum en iyi şekilde bakmak istiyorum bilgilerinizden yararlanmak isterim :)

Tunekleriniz eğer plastikse tahta tunekle değiştirin. Takviye olarak ta tüy dönemindeki kuşa BT amin forte alınız. Eğer kuş tuyde değilse multivitamin gervit ve probiyotik entrobac temin ediniz. Bunlar çok kaliteli ürünlerdir. Petshoplarda satilmiyor bilginize. Kuş bu takviyeleri yaşadığı müddetçe düzenli olarak haftada bir farklı günlerde uygulamalısınız. Ekstra bir durum olmadığı müddetçe kolay kolay hasta olmaz kuş

Tunekleriniz eğer plastikse tahta tunekle değiştirin. Takviye olarak ta tüy dönemindeki kuşa BT amin forte alınız. Eğer kuş tuyde değilse multivitamin gervit ve probiyotik entrobac temin ediniz. Bunlar çok kaliteli ürünlerdir. Petshoplarda satilmiyor bilginize. Kuş bu takviyeleri yaşadığı müddetçe düzenli olarak haftada bir farklı günlerde uygulamalısınız. Ekstra bir durum olmadığı müddetçe kolay kolay hasta olmaz kuş
Teşekkürler nerden temin edebilirim

Eğer kuşunuz meyve sebze yemiyorsa benimki yemiyor mesela her zaman değil ama bazen multivitamin gervit i haftada iki defa verebilirsiniz. Probiyotik entrobac ta aynı şekilde bazen haftada ikiye çıkabilir. Kum için eğer kristal kum varsa onun yerine grit kum tavsiye ederim 👍🏻 takviyeler mamaist.com yada Trendyol da var bölünmüş olarak mevcut.Bunlar kuş için yeterli diye düşünüyorum. Tabi hava akımına maruz kalmamalı veya herhangi bir stres yasamamali 🙂 Söyleyeceklerim bu kadar. sağlıklı ömrü olsun.

Geri