Karadeniz Pet

Gıcık bir kuş :)

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, çok ilginç bir problemim var. Bilmiyorum bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu?
Çiftlerimden bir tanesinin erkeği akıllı yemlikteki yemde yer alan yulaflara ulaşabilmek için tüm yemi itinayla döküyor. Yemlik birkaç saat içinde tamamen aşağıya inmiş oluyor. yulafları da eleyemiyorum çünkü çuval yemden böldüm, ona ömür dayanmaz. Bu tarz bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba? Önerileriniz nelerdir?

Akıllı yemliğin altına dökülen yemleri tekrar yukardan yemliğe koyun. Bu şekilde yulafsız yemi de yemeye alışacaktır.

Akıllı yemliğin altına dökülen yemleri tekrar yukardan yemliğe koyun. Bu şekilde yulafsız yemi de yemeye alışacaktır.

onu o şekilde veriyorum. altta kabuklar ve yem karışımı olunca tüketim normal oluyor. ama üstten yeni gelen yemi gördüğü anda yine onlara ulaşana kadar eşeliyor.

Ortadan bölünen akıllı yemlikler var onlardansa bi tarafına normal yem diğer tarafınada yulaf koyabilirsiniz zaten 2-3 günde bıkar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ayrı bir kkapta yulaf ver demekki seviyor
benimkilerde seçiyor fakat seninki gibi değil

Elinizdeki yem bitince yulaf miktarı az olan karışık yem alırsınız,eğer elinizdeki yem miktarı fazla ise içine ak darı,sarı darı,kızıl darı,aspur ekleyerek yulaf oranını düşürmüş olursunuz.

Ortadan bölünen akıllı yemlikler var onlardansa bi tarafına normal yem diğer tarafınada yulaf koyabilirsiniz zaten 2-3 günde bıkar

Sent from my iPhone using Tapatalk

ortadan bölünenlerden kullanıyordum önceden. onlarda bir taraf hızla tükenip diğer taraf eskiyene kadar kalıyor. hep sol köşeden yiyor benim kuşlar nedense. bu yüzden tek parça kullanmaya başladım :)

Ayrı bir kkapta yulaf ver demekki seviyor
benimkilerde seçiyor fakat seninki gibi değil

Ayrı bir kaba yulaf koyacağım artık. ama bu sefer de biliyorum ki bu vatandaş çok yiyip yağlanacak. sıkıntılı bir çift, dişisi kızışmaya başladı. onu bekliyorum. o bitince bu çifti değiştireceğim. kuşlarım ne tesadüfse hep sarı tonlarında oldu bu dönem. biraz renk lazım :)

Elinizdeki yem bitince yulaf miktarı az olan karışık yem alırsınız,eğer elinizdeki yem miktarı fazla ise içine ak darı,sarı darı,kızıl darı,aspur ekleyerek yulaf oranını düşürmüş olursunuz.

covey 67 kullanıyorum. yulaf miktarı zaten az. ama dediğiniz gibi dışarıdan eklemeler yapmak en mantıklısı olacak. ulaşamasın, alışsın iyice.

Son düzenleme:
Geri