petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gıcık bir kuş :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve deniz kom tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Merhaba arkadaşlar, çok ilginç bir problemim var. Bilmiyorum bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu?
    Çiftlerimden bir tanesinin erkeği akıllı yemlikteki yemde yer alan yulaflara ulaşabilmek için tüm yemi itinayla döküyor. Yemlik birkaç saat içinde tamamen aşağıya inmiş oluyor. yulafları da eleyemiyorum çünkü çuval yemden böldüm, ona ömür dayanmaz. Bu tarz bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba? Önerileriniz nelerdir?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Akıllı yemliğin altına dökülen yemleri tekrar yukardan yemliğe koyun. Bu şekilde yulafsız yemi de yemeye alışacaktır.

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    onu o şekilde veriyorum. altta kabuklar ve yem karışımı olunca tüketim normal oluyor. ama üstten yeni gelen yemi gördüğü anda yine onlara ulaşana kadar eşeliyor.

4. Erhan Duran

Erhan Duran New Member

Beğenileri:
    0
    Ortadan bölünen akıllı yemlikler var onlardansa bi tarafına normal yem diğer tarafınada yulaf koyabilirsiniz zaten 2-3 günde bıkar

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ayrı bir kkapta yulaf ver demekki seviyor
    benimkilerde seçiyor fakat seninki gibi değil

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Elinizdeki yem bitince yulaf miktarı az olan karışık yem alırsınız,eğer elinizdeki yem miktarı fazla ise içine ak darı,sarı darı,kızıl darı,aspur ekleyerek yulaf oranını düşürmüş olursunuz.

7. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    ortadan bölünenlerden kullanıyordum önceden. onlarda bir taraf hızla tükenip diğer taraf eskiyene kadar kalıyor. hep sol köşeden yiyor benim kuşlar nedense. bu yüzden tek parça kullanmaya başladım :)

Ayrı bir kaba yulaf koyacağım artık. ama bu sefer de biliyorum ki bu vatandaş çok yiyip yağlanacak. sıkıntılı bir çift, dişisi kızışmaya başladı. onu bekliyorum. o bitince bu çifti değiştireceğim. kuşlarım ne tesadüfse hep sarı tonlarında oldu bu dönem. biraz renk lazım :)

covey 67 kullanıyorum. yulaf miktarı zaten az. ama dediğiniz gibi dışarıdan eklemeler yapmak en mantıklısı olacak. ulaşamasın, alışsın iyice.

#7 deniz kom, 8 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş