Karadeniz Pet

Göz kızarıklığı?Eşi ölen kuş?

Sercan06

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba bugün 5 aydir bende olan erkek muhabbetimin eşi öldü.Sabah başında bekliyodu kalktığımda.Halbuki herseyleri tamdı neden olmüş olabilir onuda bilmiyorum.Yumurta gelcek diye bekliyoruz bizde.Alali 12-13 gün olmustu.Bird3 sabah erkek kusumun gözünde kızarıklık gordüm.Anlayanlar yardimci olursa cok sevinirim...
20180523_161450.jpg
20180523_161447.jpg

Kulak temizleyicisi ile azicik olacak sekilde. Kusun gozun etrafına terramycin veya trosyd sürün kafesi elma sirkeli suyla iyice dezenfekte edin suluk, tünek ve yemlik hepsini sıcak suya basın ve iyice temizleyin bulasık yıkar gibi kısaca tüm aksesuarlar.

Bütün kafesin herseyine tek tek yıkadım ustam butun mikrop gitsin diye.Bide krem alcam birazdan gidip. Tesekkur ederim yardimin icin

Yıkamak dezenfekteyi gecirtmez elma sirkesinin muhtesem yarari var.

Bide oyle yapiyim ustam da seyi sorucam bide sanki gozde sislik degilde tuy dokulmus gibi normal duruyo ama derinin alti gozukuyo ondan olabilirmu

Bide oyle yapiyim ustam da seyi sorucam bide sanki gozde sislik degilde tuy dokulmus gibi normal duruyo ama derinin alti gozukuyo ondan olabilirmu
Mantardan kaynaklı olabilir veya tüy dökümü zamanına girmiş olabilir önemli olan kızarıklığı atlatması.

Kizariklik sanki derisinin rengi gibi ama sulanma filan yok

Geçmiş olsun yanına kuş almayı düşünüyormusun yalnız başına üzülmezmi o piskolojiye girmesin yoksa hastalanir

Geçmiş olsun yanına kuş almayı düşünüyormusun yalnız başına üzülmezmi o piskolojiye girmesin yoksa hastalanir
Evet yanına bi yavru dişi alıcam bu sefer 12 gün olmuştu dişiyi alal ama anlamadım neden öldüğünü belkide hastalığı vardı kuşun petshopcuda verdi :(

Sulanma yoksa yukarda dendiği gibi tüy dökülmüş olan yere(göze değdirmeyecek şekilde) pamuklu çubukla troysd kremi sürün. Mantar kaynaklı muhtemelen. Sulanma vs olsaydı göz nezlesi olabilir diyecektim.
Terramycin aldım usta eczaneden bugün başladım tedaviye teşekkür ederim.

Bir şey daha farkettim kızarık gözünü kafesin tellerine sürerek kaşımaya çalışıyor