petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Güneş zararlımı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Berşan KENAR tarafından 6 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Selamın Aleyküm güyandın abilerim/ablalarım. Güneş kuşlara zararlımı acaba internette gormustumde?

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Direkt güneş ışığının kuşlara gelecek şekilde kafesin konulmaması doğru olur.

3. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Yok abi direk gelmiyodu sadece bi tarafi duruyodu oda gunese gidiykdu korktum yerini degistim :)

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yaz aylarında dırek gunes ısıgı saatlerce kusun üzerinde ise tabıkı zararlı.gunun belırlı saatleri kuşların güneş görmeleri şarttır.güneş d vitamını demektir.vermıs oldugunuz kalamar kemıgı,gaga tası vs. kalsıyum ıceren takvıyeler d vitamını olmadan bagırsaklarda emilmez.güneş görmeyen kuşlarda kalsiyum eksikliği oluşabilir.bununla birlikte tüy yeme(kanibalizm),yumurta kabuklarında şekil bozuklugu,yumurta kabuklarının sertlesmemesı gibi sorunlar görülebılır.d vitamını yanı güneş şarttr.

5. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Sağol abi internette güneş ışığında 5 dakka kalırsa ölür yazıyodu :D şuan o yazıyı bulamıyorum buldam atacam :)

6. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    aynen çok doğru yazmış onu yazan zaten muhabbet kuşlarının anavatanı avustralyada güneş 11 ay doğmuyor :)kalan bır aydada gece yarasa gibi yaşadıklarından 5 dakıka güneşe maruz kalınca vampir gibi olebılırler:).haklı arkadaş sonuna kadar katılıyorum oyazıya.

#6 Berkay ERDİNC, 6 Aralık 2015
    Son düzenleme: 6 Aralık 2015
  7. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Ahahaha :D:D:D

Sayfayı Paylaş