Karadeniz Pet

Hagen vision telleri kesmeden yavruluk takmak. Buyrun izleyiniz.

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Hagen vision kafese tel kesmeden yavruluk takmak
Belki yapan, paylaşan olmultur.
Görmedim. Amacı bilgi paylaşmak.
Ben s01 ve m01 modelinde denedim. Sorunsuz.
Buyrun video.
Not: telefondan girdim. Youtube bağlantıyı düzeltirseniz sevinirim.

[YOUTUBE]4YA6Tuny_W8[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
yuvalık takılmadığı için hagen vision kafesi almayı düşünmüyordum ama o sorun yok gibi bilgi için teşekkürler

Hocam inan 1 haftadır kafayı yedim ama meğerse inanılmaz basitmiş. İş kapıdaki beyaz mandalı çıkarmakta bitiyormuş. Yerli yabancı bütün site, youtube v.s aradım bulamadım. Bu akşam s01 kafesimi m01 ile değiştirdim ve her iki kafeste de denedim. Bu kadar bast olacağını tahmin etmiyortdum.

Bende bu yüzden hagen kafesini sevmiyordum. Böyle bir firma herseyi düşünüp yan taraflara neden kapılık koymaz! Anlamış değilim. Bu arada kullandığınız yuvalık sağlıklı bir kuluçka için uygun boyutta değil.

Bende bu yüzden hagen kafesini sevmiyordum. Böyle bir firma herseyi düşünüp yan taraflara neden kapılık koymaz! Anlamış değilim. Bu arada kullandığınız yuvalık sağlıklı bir kuluçka için uygun boyutta değil.

Bu yavruluğu kullanmıcam.
Sağlıklı değil derken boyut mu yoksa malZeme kalitesi mi? Uygun değil.
Bu hediye gibi birşeydi. Şimdi bir 1-2 yerden daha büyüğünü bulucam.
Ferplast zg3 modelini düşünüyorum. Sizce uygunmudur.
Yada önereceğiniz yavruluklar hangileri ???

Bu yavruluğu kullanmıcam.
Sağlıklı değil derken boyut mu yoksa malZeme kalitesi mi? Uygun değil.
Bu hediye gibi birşeydi. Şimdi bir 1-2 yerden daha büyüğünü bulucam.
Ferplast zg3 modelini düşünüyorum. Sizce uygunmudur.
Yada önereceğiniz yavruluklar hangileri ???
Pardon "Sağlıklı bir kuluçka dönemi için uygun boyutta değil." yazaçaktım. Yani ölçüleri bakımından.

Diğer sorunuza başka arkadaşlar daha sağlıklı cvp verecektir. Benim pek bir bilgim yok.

Pardon "Sağlıklı bir kuluçka dönemi için uygun boyutta değil." yazaçaktım. Yani ölçüleri bakımından.

Diğer sorunuza başka arkadaşlar daha sağlıklı cvp verecektir. Benim pek bir bilgim yok.

Şimdi ölçü alıcam yükseklik aynı ama eni daha da geniş ve folluklu bir yuva arıcam. Şayet bulamaz isem de marangoza özel imal ettiricem.

yuvalık takılmasında problem yok aslında ama on tarafta kaldığı için çocukların ilk temas ettiği nokta oluyor. damızlıklar da alışkın değillerse üretime başlayamıyolar. Ben s02 modelini salma olarak kullanıyorum gayet kullanışlı

Paylaşımlar için teşekkürler.
Hagen kullananlar için yuvalık sorunu ortadan kalkmış gözüküyor.

Forumda arkadaş vardı.Berkay Erdinç sizin için ona uygun yuvalık tasarlayabilir.

Her boy yuvalık hagen vision M01e takılabiliyor,yuvalık ölçülerim 29X24X20.
https://www.youtube.com/watch?v=PVJlULknEFE

Videoda 0:38 boşluk sorun yaratmıyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

yuvalık takılmasında problem yok aslında ama on tarafta kaldığı için çocukların ilk temas ettiği nokta oluyor. damızlıklar da alışkın değillerse üretime başlayamıyolar. Ben s02 modelini salma olarak kullanıyorum gayet kullanışlı

Yuvalık tarafı duvar tarafına gelecek şekilde ayarlanabilir bence. zaten yemliklerde dışardan yine aynı şekil suluk v.s dışardan kontrol edilen bir kafes olduğu için yuva tarafını(kapı zaten dediklerim doğrultusunda işlevsi kalıyor ) var ise duvar yönüne çevirerek bu sorunu aşabiliriz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:37 -->-> Daha önceki mesaj 11:29 --

kapıya takarken bütün iş kilit tırnağı olan beyaz parçayı çıkarmakta bitiyor. ondan sonra birçok yavruluk uyumlu hale geliyor sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:

Yuvalığı hagen kafesi olanlara fikir verme açısından gelişigüzel taktım(jumbolarım daha beş aylık) ve videoyu çektim ama öyle iken bile kuşların çıkma ihtimali yok.Yuvalığı daha da sağa çekseniz bile kapıyı açıp kapamada sorun yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:

Yuvalığı hagen kafesi olanlara fikir verme açısından gelişigüzel taktım(jumbolarım daha beş aylık) ve videoyu çektim ama öyle iken bile kuşların çıkma ihtimali yok.Yuvalığı daha da sağa çekseniz bile kapıyı açıp kapamada sorun yok.

Şayet ölçme imkanınız var ise bana yükseklik ölçüsünü verebilirmisiniz?
hatta en / boy / yükseklik ?
bende yüksekliği biraz daha kısa o tarz birşey düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:51 --

Sanırım artık ortaklaşa bir şekilde en azından tel kesmeden yavruluk olayını büyük ölçüde çözdük.
dediğim gibi zaten yem, suluk için kapı açmaya gerek yok. yavrulupu kapıya takıp onuda duvar tarafına yaslarsak sorun büyük ölçüde çözülmüş oldu.

Şayet ölçme imkanınız var ise bana yükseklik ölçüsünü verebilirmisiniz?
hatta en / boy / yükseklik ?
bende yüksekliği biraz daha kısa o tarz birşey düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:51 --

Sanırım artık ortaklaşa bir şekilde en azından tel kesmeden yavruluk olayını büyük ölçüde çözdük.
dediğim gibi zaten yem, suluk için kapı açmaya gerek yok. yavrulupu kapıya takıp onuda duvar tarafına yaslarsak sorun büyük ölçüde çözülmüş oldu.

Videoyu eklerken yazmıştım,yükseklik 24 deririnlik 29 en 20 cm.Benim kuşlar insana alışkın olduğu için pek sorun olmaz gibi geliyor ama duvara çevirirsek görüntü olarak daha hoş olur herhalde.Hagenin Kanada sitesinde yedek parça olarak telleri tek tek satıyorlar al yan teli kes yuvalığı tak.Tanesi 7 Kanada doları 15- 16 liraya geliyor.Bende 3 tane M01 var yeğene sipariş verdim gelirken getirecek kolay gelsin.

Videoyu eklerken yazmıştım,yükseklik 24 deririnlik 29 en 20 cm.Benim kuşlar insana alışkın olduğu için pek sorun olmaz gibi geliyor ama duvara çevirirsek görüntü olarak daha hoş olur herhalde.Hagenin Kanada sitesinde yedek parça olarak telleri tek tek satıyorlar al yan teli kes yuvalığı tak.Tanesi 7 Kanada doları 15- 16 liraya geliyor.Bende 3 tane M01 var yeğene sipariş verdim gelirken getirecek kolay gelsin.

Bilgiler için teşekkü rderim. sanırım ilk kuluçkada tel kesmeden kullanıcam. daha sonra için allah kerim artık ;)
sağlıklı yavrular dilerim.

Ellerine sağlık Burak abi ama o yuvalık aynısında ben yavru büyüttüm 4 tane :D