Karadeniz Pet

Hakemlik

orta hakemmisiniz

bölgesel lige cıkabilmek icin gerekli prosedürler çok mu peki.. hakemlik güzel bir meslek.. sanırım kendi işinin yanında yürütülebilinecek bir meslek..

Hakemlerin yanında sol baştaki sarılı ile mavili futbolcuların maşAllahları var :D

Bu arada güzel meslek kardeşim. İşinde başarılar dilerim :)

bölgesel lige cıkabilmek icin gerekli prosedürler çok mu peki.. hakemlik güzel bir meslek.. sanırım kendi işinin yanında yürütülebilinecek bir meslek..

zor gerçekten sanıldığından daha zor olduğuna eminim herkesin yapamayacağı bir iş

Allah sana sabır versin dostum, bende futbol oynadığımdan dolayı biliyorum işin çok zor.. senin dışındaki herkes bu futbol kurallarını senden iyi bilir bi sen bilmezsin :D

ben de bir an yarışma hakemliği olarak algılayıp girdim :)

peki sana şöyle bir soru galatasaray fenerbahçe maçını yönetiyorsun tarafsız mı olursun yoksa taraflı mı??

bu sorunun cevabı benim için çok önemli

peki sana şöyle bir soru galatasaray fenerbahçe maçını yönetiyorsun tarafsız mı olursun yoksa taraflı mı??

bu sorunun cevabı benim için çok önemli

tabiki tarafsız olursun yoksa nerde insanlık :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:57 --

gs veya fb li olupta bu maçları yönetmiş hakem çok fazladır :)

Herşeyden önce Amatör kümede hakem olmak deli cesareti ister gerçekten, Uzun yıllar amatör oynadım. Hiç bir takıma yaranamayan, Her koşulda küfür yiyen üzerine gidilen amatör hakemlerine gerçekten allah sabır versin. Kenarda 2 adet polis bekler, kavga gürültü olduğunda arasan da bulamazsın. ilk etapta hakemdir ya suçlu. Bizim zihniyetimizde spor maalesef böyle. Gerçekten kolay gelsin Hocam.

Herşeyden önce Amatör kümede hakem olmak deli cesareti ister gerçekten, Uzun yıllar amatör oynadım. Hiç bir takıma yaranamayan, Her koşulda küfür yiyen üzerine gidilen amatör hakemlerine gerçekten allah sabır versin. Kenarda 2 adet polis bekler, kavga gürültü olduğunda arasan da bulamazsın. ilk etapta hakemdir ya suçlu. Bizim zihniyetimizde spor maalesef böyle. Gerçekten kolay gelsin Hocam.

Kavgaya , kufure alistik zaten bunlar nornalmis gibi geliyor artik :) turkiyenin gerceklerinden bunlar insanin cok buyuk deneyim katiyor fakat ne denle yararlimi zararlimi bunu bilemiyorum gercekten :)

Hocam ben de bu dönem hakemlik eğitimine başvurdum da sınavı falan zor mudur ya ? Özelden mesaj atamadığım için buradan yazmak zorunda kaldım. Müsait olduğun bi zaman detaylı bi şekilde biraz bişeyler anlatsan :)

Zor gercekten sinavlar bilgiye dayali futboil bilginiz yoksa calisipta yapmak cok zor , diger yandan disiplinli bir is askeri sistem var diyebilirim , kondisyonunuz diksiyonunuz ingilizceniz iyi olmali ilk aklima gelenler bunlar :) ha ben koy maclarina cikarim takilirim diyorsaniz bunlarin bir cogu olmasada olur :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama simdiden maclari izleyin merkezdeki super amator , bal , 1 , 2 , ular , ve kondisyon. Yukleyin yoksa basladiginizda sakatlanma oraniniz cok yuksek

Futbol bilgim yeterince var da sorularda da bi ince oyunlar yapıyorlar. Antrenman falan yapılıyor mu haftalık ? Kondisyon ve ingilizcede de pek sıkıntım yok.

Geri