Karadeniz Pet

Hangi İlacı kullanacağım?

denizkumas

Yeni Üye
Merhaba kuşumda yem yememe problemi vardı burda konu açmıştım kursak mantarından şüphelendiğim için Ronıdazole 40 önerildi ilacı aldım 4 gün kullandım bu arada birde kontrol amaçlı veterinere götürdüm.

Ağız içine filan baktı zayıflama dışında bir problem gözükmüyor dedi zayıflama yem yemediği içinde olabilir kurumadanda olabilir dedi ama bu arada kuş ekmek yiyor ama yem yemiyordu.Bana biteral 250 mg tablet verdi.Aldığım gün kuşa verdim akşamında yem yedi ama sabah kalktığımda yemin yarısını kusmuştu ve halsiz hareketler sergiledi.Bugün sabah hareketleri normale döndü.

Biraz uzun oldu ama bu iki ilaçta kuruma veya kursak mantarına iyi gelirmi hangisini kullanmalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim hangisini kullanacağımı bilemiyorum teşekkürler..

Merhaba kuşumda yem yememe problemi vardı burda konu açmıştım kursak mantarından şüphelendiğim için Ronıdazole 40 önerildi ilacı aldım 4 gün kullandım bu arada birde kontrol amaçlı veterinere götürdüm.

Ağız içine filan baktı zayıflama dışında bir problem gözükmüyor dedi zayıflama yem yemediği içinde olabilir kurumadanda olabilir dedi ama bu arada kuş ekmek yiyor ama yem yemiyordu.Bana biteral 250 mg tablet verdi.Aldığım gün kuşa verdim akşamında yem yedi ama sabah kalktığımda yemin yarısını kusmuştu ve halsiz hareketler sergiledi.Bugün sabah hareketleri normale döndü.

Biraz uzun oldu ama bu iki ilaçta kuruma veya kursak mantarına iyi gelirmi hangisini kullanmalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim hangisini kullanacağımı bilemiyorum teşekkürler..

@Hayvansever03

@Min0seT

Kuşun ve dışkısınım fotoğrafını ekler misiniz? Yem kusma derken salyalı ve kokulu mu?

Kuşun ve dışkısınım fotoğrafını ekler misiniz? Yem kusma derken salyalı ve kokulu mu?

Hocam bugün elime aldım kontrol ettim gögüs kemiği iyice keskinleşmiş ve alt kısımda morarma var o gün yediğinde yemleri yutmuştu ama kusmuştu bugünde ben uzatınca yeme geliyor yemleri kırıyor ama yutmuyor heralde çok uzun süre yem yedi kursağını kontrol ettim hiç birşey yok.

Kuruma için hangisini kullanmam gerekir veteriner biteral verdi ama yeterli olurmu yardımcı olun lütfen.

https://www.mybestpetshop.com/muhabbet-kuslarinda-kuruma-hastaligi Şuraya baktınız mı? Hem belirtilere bakın uyuyor mu diye hem de tedavi kısmında işinize yarar birkaç yazı var.

Belirtiler uyuyor öncedende çok araştırdım hocam şu an sabit bir şekilde durmak yok ama zaman zaman değişiyor el ile kontrol ettim iyice kemik çıkmış etrafında morlaşma olmuş.

Flucan ilacı Triflucan tablet formumu çünkü triflucan aradım bulamadım artık üretimi yokmuş

Biteral kullanmaya devammı etmeliyim 2 gündür kullanıyorum

Biteral kullanmaya devammı etmeliyim 2 gündür kullanıyorum
Biteral kullanmaya devam edin bunun yanına ekstra olarak mikostatin ve triflucan ikiside antifungal olduğundan ikisinden biri ni sabah akşam ağzına bir damla verin

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Biteral kullanmaya devam edin bunun yanına ekstra olarak mikostatin ve triflucan ikiside antifungal olduğundan ikisinden biri ni sabah akşam ağzına bir damla verin

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Hocam triflucan bulunmuyor üretimi yokmuş ikisini birden almam gereklimi yoksa mukostatin yetermi aynı etken ilaçlarmı bunlar?

Geri