Karadeniz Pet

Hangi kuşuma eş alayım

Batu "

Yeni Üye
2 tane muhabbet kuşum var evde çift olurlar diye dişi kuşuma sonradan erkek almıştım.Ama pek iyi anlamıyorlar dişi hiç yüz vermiyor ben de 2 sinden birine başka eş alma kararı verdim ama hangisine alsam emin olmadım 2 sine çok kızışmış durumda.Ben dişiye almayı düşünüyorum dişi baskın erkek biraz ezik bir kuş doğru kararı vermiş olur muyum çünkü erkek kuşumda etrafa kur yapıyor sürekli ama ezik bir karakter olduğu için eş tutup yavru alabileceğimi pek sanmıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2 tane muhabbet kuşum var evde çift olurlar diye dişi kuşuma sonradan erkek almıştım.Ama pek iyi anlamıyorlar dişi hiç yüz vermiyor ben de 2 sinden birine başka eş alma kararı verdim ama hangisine alsam emin olmadım 2 sine çok kızışmış durumda.Ben dişiye almayı düşünüyorum dişi baskın erkek biraz ezik bir kuş doğru kararı vermiş olur muyum çünkü erkek kuşumda etrafa kur yapıyor sürekli ama ezik bir karakter olduğu için eş tutup yavru alabileceğimi pek sanmıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

dişi kızışmışsa yüz verir aslında. belki yeterince kızışmış değillerdir. ayrıca kuşlara ezik değil pasif demek daha doğru olabilir zannımca, biraz tuhaf bir betimleme olmuş.
dişinin ceresi kahverengi mi ?
kızıştırıcı gıda aldınız mı?
ek olarak yaz aylarında kuluçka pek önerilmiyor

dişi kızışmışsa yüz verir aslında. belki yeterince kızışmış değillerdir. ayrıca kuşlara ezik değil pasif demek daha doğru olabilir zannımca, biraz tuhaf bir betimleme olmuş.
dişinin ceresi kahverengi mi ?
kızıştırıcı gıda aldınız mı?
ek olarak yaz aylarında kuluçka pek önerilmiyor
dişi de kızışmış bir bir durumda ceresi kahverengi ek kızıştırıcı mama ve yem de veriyorum ezik dememin sebebi de en ufak harekette korkuyor ve dişi sürekli eziyor kuşu baskınlık kuramıyor erkek arada dişi gaga artıp yanından kovuyor vs. ondan ezik dedim ama haklısınız pasif gibi tabirler daha doğru olurdu bide bende artık eylüle bırakmayı düşünüyorum kuluçka olayını ama eş alıp eş tutturmak istiyorum şuan eylüle hazır olsunlar diye sizce hangisine almalıyım

Kafesi ve kuşların fotoğraflarını yükledim bide dişi kuşun dışkısı değişti farklı bir tek quik kızıştırıcı yem verdim ne yapmalıyım o da görselde

Ekli dosyalar

• ACD7755C-94F5-4F57-A658-1BF496DD3F80.jpeg
    ACD7755C-94F5-4F57-A658-1BF496DD3F80.jpeg
    577.8 KB · Görüntüleme: 23
  • E6D0CDAD-B5F5-468D-8575-AC8B9DD6652F.jpeg
    E6D0CDAD-B5F5-468D-8575-AC8B9DD6652F.jpeg
    603.8 KB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    994.1 KB · Görüntüleme: 22
Kuşlar mama yap havuçlu bir de e vitamini ver disi kızgın yuvaliga girip çıkıyor mu ?
Giriyordu 2 güne kadar şimdide ara sıra giriyor havuç vs veriyorum 2 günde bir fln 1 2 3 haftadır birbirlerine yem kusuyorlar vs ama daha hiç çiftleştiklerini görmedim e vitaminide pazartesi alıp vereyim o zaman

Kuşlar mama yap havuçlu bir de e vitamini ver disi kızgın yuvaliga girip çıkıyor mu ?
Şimdi fark ettimde dişi de yumurta var gibi geldi bana doğru mudur? Eğer yumurtlayacaksa bit sorunum var 2 gündür yuvalığa girmeyi bıraktı bulundukları odanını olduğu cama serçe geliyordu ondan rahatsız oldu tahminimce hemen yerini değiştirdim ama olmuyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    853.1 KB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    835.9 KB · Görüntüleme: 11
Evet kanatlar düşmüş ama kuyruk düşmemiş gibi net bişey söylemek zor. Dışkıları büyüdü mü yuvaya ilgisi nasıl ?

Evet kanatlar düşmüş ama kuyruk düşmemiş gibi net bişey söylemek zor. Dışkıları büyüdü mü yuvaya ilgisi nasıl ?
Dışkıda pek büyüme yok yuvaya girmesi 2 güne kadar güzel di ama 2 gündür ilgisi kalmadı dışkısı da değişti fotoğraf ekledin aspirin verdim dün su gibiydi şimdi düne göre iyi hala kötü

Ekli dosyalar

• DA1C54E9-917F-4CC9-B0A3-7194A128E97F.jpeg
    DA1C54E9-917F-4CC9-B0A3-7194A128E97F.jpeg
    406 KB · Görüntüleme: 6