petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hapşırma ve öksürme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Crowlie tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Crowlie

Crowlie Guest

1 hafta evde yoktum kuşlara gerekli tedbirleri aldım ve gittim. Fakat dün geldiğimde fark ettim erkek kuşum gagasıyla gıcırtı çıkarıyor hapşırıyor öksürüyor birde elime aldığımda alışılmışın dışında sesler çıkartmaya başladı sanki hastaymış gibi.Mama veriyorum yemiyorlar bir tek el yapımı krakeri yiyorlar birde yem. Sularından vitaminlerini de eksik etmiyorum ama nasıl olduysa hasta olmuşlar. Dişinin de burun deliklerinde erkeğinki gibi çok hafif tıkanma belirtisi var sanırım.
    Sizce durum nedir? Nasıl tedavi etmeliyim? Geceleri kalorifer peteklerinin yanına koysak düzelir mi?

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    öncelikle geçmiş olsun ne çok sıcak nede çok soğuk ılık ortamda tutun vitaminini aynene devam edin..gece yatarken kuşlarınızın kafesini örtün (ama her yerini örtmeyin )inşallah güzel haberlerini alırız.

3. Crowlie

Crowlie Guest

Ağızdan viramin versem bir sıkıntı olur mu?

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    olabilir ama suyunada koyun

5. Crowlie

Crowlie Guest

erkeğe ağızdan vitamini zar zor verdim yakalayana kadar canım çıktı kafeste :) sabah'da dişiye verelim bakalım nasıl olacaklar. Sularından da hiç eksik etmemeye çalışıyorum malum kış aylarındayız havalara güven olmuyor :)

6. sebnemrah

sebnemrah Guest

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

suluğuna vitamnın damlata bilirsin. ve cok soğuk oda da ve cok sıcak oda da birakma cunki bu seferde kui tuye girer cok sıcak oldugu zaman yaz geldi sanıp tuylerını döker.

8. Duranettin ERAYDIN

Ağızdan vitamin verin, tabi sulandırarak vermişsinizdir.Geçmiş olsun

9. Crowlie

Crowlie Guest

Sulandırmadan bir damla kadar direkt ağızdan verdim sıkıntı olmaz sanırım. Baytril denen ilaç nasıl birşey? vitamin takviyesi gibi birşey mi? en önemlisi petshoplarda bulabılırmıyız

10. Nuris

Nuris New Member

Beğenileri:
    0
    Sa kuşlarımın erkek olanı hapşuruyor neyapmam lazım. Birde suya konulan vitaminin adını yazarmısınız ingilizce olarak ben yurt dışındayımda ne diyerek alıcağımı bilemedim vitamin istedim bana gaga taşı verdi

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Muhabbet kusum öksürüyor

,
  2. muhabbet kuşu öksürmesi

,
  3. muhabbet kuşu öksürüyor

,
  4. muhabbet kuşu gıcırtı sesi,
  5. muhabbet kuşum hapşuruyor,
  6. hapşıran muhabbet kuşuna ne yapılır,
  7. muhabbet kusunuz hapşırıyor nedeni ne olabilir ve ne yapmalıyiz,