Karadeniz Pet

Haşereler konusun da doğal yöntem

Çağrı SİPAHİ

Yeni Üye
İzlediğim bir program da Deve kuşu yumurtasının Örümcek ve haşerelere karşı bir etkisi olduğu ve onları uzak tuttuğu konusunda bilgi sahibi oldum ve araştırdım.

Program da ki Deve kuşu üreticisi "Deve kuşu yumurtasını hayvanın altından kaçırıp aldıktan sonra kuluçka makinesine atıp yavru çıkarmaya çalışıyoruz.40-45 gün içerisinde yavru çıkar bu işin özü ama bu dölsüz yumurta ise yani içinde yavru yoksa biz bunu örümceklik yumurta olarak nitelendiriyoruz.Bu yumurtanın bulunduğu 40 50 metrekare örümcek ağ yapmıyor yuva yapmıyor ve başka haşeratlar gelmiyor."

Bu dakika dan sonra herkesin sorunu olan bit haşereler de neden kullanılmasın bakalım araştıralım dedim.İşte SONUÇLARI

Devekuşu yumurtasının ilginç özellikleri

Devekuşu yumurtası haşerelere ve örümceklere karşı en iyi kovucu.
Beyşehir'deki Eşrefoğlu Camii'ni örümceklerden devekuşu yumurtası koruyacak.

Eşrefoğlu Camisi İmamı İsmail Efe, kabuğu kırılmadan çürütülmüş devekuşu yumurtasının bulunduğu mekana örümcek ve haşerelerin girmediğini belirterek, Eşrefoğlu Camisi'nin tavanına iki tane devekuşu yumurtası astıklarını ifade etti.

Mimar sinan, Süleymaniye Camii'ni yaparken, avizelerde bulunan kandil çanaklarının aralarına devekuşu yumurtaları koydurtmuş

Üretici ve hobici arkadaşlara yardımcı olacağını düşündüğüm bir konu denemekte bir fayda vardır.MİMAR SİNAN bile Camiler de kullandığına göre var bir bildiği.
KAYNAKLAR
--------------------------------------------------------------------------
Devekuşu Yumurtasının İlginç Özellikleri Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Süleymaniye Cami'nin sırları

´´ Gerçek mi? Devekuşu yumurtası ve örümcek...

Sağol Çağrı , güzel bir paylaşım bite pireye karşı yararı varmı bunu teyit etmek gerek.

Devekusu Ürünleri

Bende duymustum bunu. güzel bir paylasım.

Sanırım Mimar Sinan' ın böyle bir hikayesi vardı. Ne varsa ecdadımızda var. Şükürler olsun.

Güzel bi paylaşım. Paylaşım için teşekkür ederiz.

Geri