Karadeniz Pet

hastalık mı

iskender

Yeni Üye
dişi kuşum tüylerini kabartıyor nefes alıp verirken ses çıkartyor ve kuyrugu salanıyor ne yapmam gerekiyor

tedavi olarak önerecegınız bışi var mı?

Video yükleyebilirseniz daha net bilgiler alabilirsiniz üstadlardan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkdaşlar vıde yükledim ustalar yardım etsın

Kuşunuzun dışkısını paylaşabilir misiniz bir de?

Ben de yavrumda solunum yollarından muzdaribim, daha bir çare bulamadım :(

Benim kuşumda da aynı problem vardı biçok tedavi denedim işe yaramadı en son nebülizasyon tedavisi uyguladım 1 hafta boyunca ardından 3 gün vitamin 3 gün probiyotik şuan iyi maşallah.

nebülizasyon tedavi nasıl yapılır açıklarmısınız

Buhar tedavisi eğer imkan varsa makinaları satılıyor alıp evde yapabilirsiniz makinanın mevcut olduğu bi veterinerede götürebilirsiniz.

Tabi bu makinanın içine yapılacak olan ilaç karışımı önemli olan bunuda ancak veteriner doğru bi şekilde verebilir.

Benim reçetemde baytril sodyum klorür ve ventolin vardı.

Nebülizasyon yapmak meşakatli bir iştir. Siz eczaneden flagyle şurup alıp 12 sastte bir bir damla damlatın. Bazı Eczaneler reçetesiz vermiyor. Alamazsanız Veteriner veya petshoptan cocsi geel alarak yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak Onu da bulamazsanız veterinerden eritrom toz alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün verin.

Nebülizasyon yapmak meşakatli bir iştir. Siz eczaneden flagyle şurup alıp 12 sastte bir bir damla damlatın. Bazı Eczaneler reçetesiz vermiyor. Alamazsanız Veteriner veya petshoptan cocsi geel alarak yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak Onu da bulamazsanız veterinerden eritrom toz alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün verin.
hocam bu gün flagyle şurup aldım agzına mı suyunuamı damlatıcam

12 saatte bir birer damla ağzına damlatın. İlk dozu iki damla şeklinde verin. Suyuna da elma sirkesi katın 10 damla kadar.

vakit ayırıp iliginen tüm arkadaşlara çok tşk ederim..

hastalık olabilir eğer hastalıksa solunum yolunda bir hastalıkdır

Geri