petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastalık varmı arkadaşlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kaptancello tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. kaptancello

YAKLAŞIK 4-5 AYDIR CERESİ SERT, BİR HAL ALDI. AMA İŞTAHI, HAREKETLİLİĞİNDE HER HANGİ BİR HASTA GİBİ BELİRTİSİ YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. BİRDE YAVRUYKEN CERESİ MAVİYDİ DAHA SONRA BU HAL ALDI CİNSİ NEDİR.

2. Onur TÜFEKCİ

Kuşunuz çiftleşme aşamasına doğru ilerlediği için çere kısmı mat ve kahverengiye doğru dönüyor.

3. kaptancello

4-5 aydır böyle sürmesi normal mi

4. Onur TÜFEKCİ

Kızgınlıkta matlaşır tekrar parlak olmaz zaten, kuşunuz çift mi yaşıyor, tek mi bakıyorsunuz.

5. kaptancello

tek bakıyorum

6. Onur TÜFEKCİ

Kuşunuz maşallah sağlıklı görünüyor. Bir hastalık fotoğrafta tabi göründüğü kadarıyla bir problemi yok. Sorununuz sadece çeresi ise, dert etmeyin dediğim gibi.

7. Onur TÜFEKCİ

Kızgınlaşmış, üretim istiyorsanız yanına erkek kuş alırsanız yavrularını alabilirsiniz. Tabi en iyi yöntem bir salması olan petshop ya da üreticiden rica ederseniz kuş kendi eşini ordan seçecektir. Çere kızışmadan dolayı kahverengiye dönüyor ve matlaşıyor. Bir problem yok.

8. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    yerli ... dişi... kafeste tünek düzeni yanış.. iki tane tahta tünek bulup merdiven şeklinde .. kaffesin enlemesine doğru takarsan kuş için alan açmış olursun ...tünek arası mesafeli olsun tüneğe konduğunda kuyruğu yan tellere çok değmesin.. tüneğin biri aşağıda biri yukarıda olsun... yukardaki tüneği ayar yapamazsan.. tellere plastik cıtcıt kullanarak tüneğini takabilirsin... uş kumu mineral blok kalamar keğimi gaga taşı var mı göremedim... kolay gelsin

9. kaptancello

bilgilendirdiğin için sağol gaga taşı yerine mürekkep balığı kemiği(ne kadar orjinal onu bilmiyorum tabiki) kullanıyorum.

10. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    gaga taşıyla mürekkep kemiği aynı mürekkep balığını daha çok seviyolar zannımca kıra kıra yiyip bitirolar

Sayfayı Paylaş