Karadeniz Pet

Hastalık varmı arkadaşlar

• Konbuyu başlatan kaptancello
  • Başlangıç tarihi
K

kaptancello

Guest
YAKLAŞIK 4-5 AYDIR CERESİ SERT, BİR HAL ALDI. AMA İŞTAHI, HAREKETLİLİĞİNDE HER HANGİ BİR HASTA GİBİ BELİRTİSİ YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. BİRDE YAVRUYKEN CERESİ MAVİYDİ DAHA SONRA BU HAL ALDI CİNSİ NEDİR.
sdjcy.jpg

sdjch.jpg

sdjdv.jpg

Kuşunuz çiftleşme aşamasına doğru ilerlediği için çere kısmı mat ve kahverengiye doğru dönüyor.

Kızgınlıkta matlaşır tekrar parlak olmaz zaten, kuşunuz çift mi yaşıyor, tek mi bakıyorsunuz.

Kuşunuz maşallah sağlıklı görünüyor. Bir hastalık fotoğrafta tabi göründüğü kadarıyla bir problemi yok. Sorununuz sadece çeresi ise, dert etmeyin dediğim gibi.

Kızgınlaşmış, üretim istiyorsanız yanına erkek kuş alırsanız yavrularını alabilirsiniz. Tabi en iyi yöntem bir salması olan petshop ya da üreticiden rica ederseniz kuş kendi eşini ordan seçecektir. Çere kızışmadan dolayı kahverengiye dönüyor ve matlaşıyor. Bir problem yok.

yerli ... dişi... kafeste tünek düzeni yanış.. iki tane tahta tünek bulup merdiven şeklinde .. kaffesin enlemesine doğru takarsan kuş için alan açmış olursun ...tünek arası mesafeli olsun tüneğe konduğunda kuyruğu yan tellere çok değmesin.. tüneğin biri aşağıda biri yukarıda olsun... yukardaki tüneği ayar yapamazsan.. tellere plastik cıtcıt kullanarak tüneğini takabilirsin... uş kumu mineral blok kalamar keğimi gaga taşı var mı göremedim... kolay gelsin

yerli ... dişi... kafeste tünek düzeni yanış.. iki tane tahta tünek bulup merdiven şeklinde .. kaffesin enlemesine doğru takarsan kuş için alan açmış olursun ...tünek arası mesafeli olsun tüneğe konduğunda kuyruğu yan tellere çok değmesin.. tüneğin biri aşağıda biri yukarıda olsun... yukardaki tüneği ayar yapamazsan.. tellere plastik cıtcıt kullanarak tüneğini takabilirsin... uş kumu mineral blok kalamar keğimi gaga taşı var mı göremedim... kolay gelsin

bilgilendirdiğin için sağol gaga taşı yerine mürekkep balığı kemiği(ne kadar orjinal onu bilmiyorum tabiki) kullanıyorum.

gaga taşıyla mürekkep kemiği aynı mürekkep balığını daha çok seviyolar zannımca kıra kıra yiyip bitirolar

Geri