petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Havuç suyu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Kamen tarafından 5 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    256
    Yumurtalı havuçlu mama yaparken kuşun ishal olmaması adına sıktığımız havuçtan çıkan suyu kuşların suluklarına koymamızda bir mahsur var mıdır?
    Fazla e vitamini tüye sokar deniliyor.
    Kuşların hem havuç yiyerek hemde havucun suyunu içmesini sağlarsak tüye girmesini mi tetiklemiş oluruz?

2. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    artı olarak kuşların aşırı kızışmasına ve yine tüye girmesine sebep olursunuz bu sebepledirki nijer tohumunun fazla verilmeside önerilmez.

3. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Kusun ishal olmamasi icin mama yaparken neden havuclari sikiyorsunuz ? Rendeleyin verin gitsin. Bence hic gerek yok sikmaniza

4. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    154
    Mama katkısı miktarı ile mama kıvamını ayarlıyoruz. Havucun suyunu sıkıp faydasını neden azaltalım anlayamıyorum.

5. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    256
    Havuçların sıkılarak ikram edilmesi gerektiği bir sehir efsanesi olup uygulamayı da yanlış yapmama neden oluyormuş.
    Artık sadece rendeleyip suyunu sıkmadan mamasına katacağım.
    Teşekkürler.

6. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Merhaba suyunu sıkabilirsin ama ne zaman bir çift kuşun vardır biraz fazla rendelemişsindir istemeden mama çok cıvık olmasın diye suyunu sıkabilirsin sadece posası kalır bunun dışında bende sıkmıyorum.

Kamen bunu beğendi.
  7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Merhabalar. ben kendim mama yaparken elma ve havucun suyunu hafta da 1 sıkıp ayırırım eşit olarak. bu gelen karışımı sabahtan kuşların suluğuna karıştırırım. 100ml lik su şişelerine 10-15ml karıştırırım veririm. dozajı çok olmadı sürece en doğal vitamindir. aynı şekilde c vitamini olması için limon-mandalina-portakal sularınıda zaman zaman kış mevsimlerinde kullanırım mutlak.

Sayfayı Paylaş