Karadeniz Pet

Hayla Yavru Çıkmadı . Neden ?

Adem HEND@N

Meraklı Üye
Selamun aleyküm Arkadaşlar kuşlarımın ilk yumurtasını 11 mart gördüm sanırım burada ilk yumurta diye konu açmıştım herneyse. Bugün 29 mart ve hayla bi gelişme yok. Altında hayla 6 yumurta var çokta güzel yatıyor. İlk kuluçkasında 6 taneden hiç çıkmamıştı. Gine öyle olucak diye korkuyorum. Kontrol falanda yapmadım. Gerçekten gine en az 1 tane bile cıkmazsa hem benim acımdan hemde kuşun emekleri açısından kötü olucak.Bu sürede hiç yavru cıkmaması normalmidir ? normalse ilk yavruyu nezaman beklemeliyim ?

Muhabbet kuşlarının ortalama kuluçkaları 21 gündür her muhabbet kuşu için bu süre değişebilir. Bence bekleyin.

Son düzenleme:
Daha günlerine var rahatsız etmeyin derim

Hepsinde olmaz yaklaşanda olur eli kulagindadir inşaallah

Son düzenleme:
Hepsinde olmaz yaklaşanda olur eli kulagindadir inşaallah

İnşallah abi. Şu hafta son umudum. Çıkmazsa bu çiftten umudumu kesicem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

ilk yumurta 11 Martsa 3. yumurta 15 Matrtta gelmiştir. 3. yumurtadan itibaren yatmaya başlasa 3-4 Nisan gibi çıkması gerek

İnşallah dediğin gibi olur Levent abi. Hiç mama falan vermedim . Bunda etkisi olurmu. Kalamar kemiği . Gagatası falan var hepsi. Mama vermememin nedeni ise erkeğin fazla kızışması.

Yumurtada vermesende olur yavru çıkınca kesinlikle ver haftaya yuva Coşar inşaallah

Geri