Karadeniz Pet

Haylaz Kuşum Çapkının yaşı cisiyeti ırkı ve davranışları..

• Konbuyu başlatan Deniz
  • Başlangıç tarihi
D

Deniz

Guest
Merhaba arkadaşlar.Kuşumu alalı henüz 4gün oluyor.Açıkçası aklımda hiç yokken bir pet shopa grmemle şirinliğine dayanamayıp aldım.Fakat satan yer pek ilgili ve bilgili değildi kuşumu kendim seçtim cinsiyetinin erkek oldugunu düşünerek.Daha önceki kuşumu aldıgım yer bana erkek oldugunu söylemişti fakat oğlum diye sevdiğim kuşum dişi çıkmıştı :) Emin olmak istiyorum.Biraz ufak tefek yavru fakat tahminen 2 aydan ufakmıdır onu öğrenmek istiyorum.Erkek mi ve ırkı nedir? Ayrıca kuşum arada bir ısırıyor ama fazla can acıtmıyor yine de ısırdıgında gagasına yavasca dokunuyorum ve kızmıs gibi yapıyorum birkaç yerde okuduguma göre tepkiye karsı duyarlı oluyorlarmış ne denli doğru bilmiyorum.Ve kafesine gaga tası koymaya çalıştıgım sırada aradan kaçtı haylaz omzuma kdr geldi hiç uçmadı dokunmadım yaklasıp 5dk kadar omzmda konustum onunla ama bilerek ve isteyerek salmadım sonra yavasca tutup kafesine soktum.4. günü ve dısarıya çok meraklı sürekli kafesinde sağa sola hareketler ediyor ötüyor bıcır bıcır bişey maaşallah :) Yorumlarınızı bekliyorum.Benim haylaz kuşum Çapkın :)

Hayırlı olsun maşallah rengi falan çok güzel bir kuş cinsiyetine pek yorum yapmayım ustalarımız daha iyi bilirler onlarda yorum yapacaklardır :)

öncelikle muhabbet kuşunun resmini bize atıyonuz cinsiyet tain edin diye fotoğraflara fotoşop yapıyonuz bu sizcede mantıksız değilmi sonra muhabbet kuşunuz erkek 5 aylık ırkı ise yerli

öncelikle muhabbet kuşunun resmini bize atıyonuz cinsiyet tain edin diye fotoğraflara fotoşop yapıyonuz bu sizcede mantıksız değilmi sonra muhabbet kuşunuz erkek 5 aylık ırkı ise yerli

İlk resme bakarsanız photoshop olmadıgını gayet net bir şekilde anlayabileceksinizdir.Diğer resimlerde çekilmiş olan program nedeni ile o şekilde fakat bn beden olarak butun o resim mevcut oldugundan onu koydum photoshop değil farklı bir fotograf programıyla çekilmiş oldugundan kaynaklıdır bu ve elimde orjinal resm olarak net bir şekilde ilk paylaştıgım resim var.Burda mantığa aykırı birşey göremiyorum bn net resmini paylastım gagasının ve boyut olarakta paylaştım.Yalnız ilginçtir ki daha öncedende yavru kuş beslemiş hatta çiftleştrmiş ve yavru sahibi olmuş biriyim ki 5 aylık kuşu ayırt edebiliyorum.Tek merakım 3ayını doldurup doldurmamış olmasıydı gayet minik çünkü sizin verdiğiniz bilginin doğrulugundan şüpheliyim bu sebeple. Yinede teşekkür ederim.

Ustam kuşunuz 2,5-3 aylık civarında yerli ama 2. resimde çekoslavak-jumbo kırığı gibi çıkmış :) ama kuşunuz yerli ve belli bıcır bıcır bi' şeye benziyor kerata :)
Cinsiyet olarak ilk resimde erkek gibi.

Son düzenleme:
4-5 aylık değildir bu bence 3.ayını doldurmamış bile olabilir.
ve erkek. çok tatlı maşallahhh

Geri