petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Haylaz Kuşum Çapkının yaşı cisiyeti ırkı ve davranışları..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Deniz tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz

Deniz Guest

Merhaba arkadaşlar.Kuşumu alalı henüz 4gün oluyor.Açıkçası aklımda hiç yokken bir pet shopa grmemle şirinliğine dayanamayıp aldım.Fakat satan yer pek ilgili ve bilgili değildi kuşumu kendim seçtim cinsiyetinin erkek oldugunu düşünerek.Daha önceki kuşumu aldıgım yer bana erkek oldugunu söylemişti fakat oğlum diye sevdiğim kuşum dişi çıkmıştı :) Emin olmak istiyorum.Biraz ufak tefek yavru fakat tahminen 2 aydan ufakmıdır onu öğrenmek istiyorum.Erkek mi ve ırkı nedir? Ayrıca kuşum arada bir ısırıyor ama fazla can acıtmıyor yine de ısırdıgında gagasına yavasca dokunuyorum ve kızmıs gibi yapıyorum birkaç yerde okuduguma göre tepkiye karsı duyarlı oluyorlarmış ne denli doğru bilmiyorum.Ve kafesine gaga tası koymaya çalıştıgım sırada aradan kaçtı haylaz omzuma kdr geldi hiç uçmadı dokunmadım yaklasıp 5dk kadar omzmda konustum onunla ama bilerek ve isteyerek salmadım sonra yavasca tutup kafesine soktum.4. günü ve dısarıya çok meraklı sürekli kafesinde sağa sola hareketler ediyor ötüyor bıcır bıcır bişey maaşallah :) Yorumlarınızı bekliyorum.Benim haylaz kuşum Çapkın :)

2. Sehimerdan KARA

Hayırlı olsun maşallah rengi falan çok güzel bir kuş cinsiyetine pek yorum yapmayım ustalarımız daha iyi bilirler onlarda yorum yapacaklardır :)

3. Lütfi ÖZER

öncelikle muhabbet kuşunun resmini bize atıyonuz cinsiyet tain edin diye fotoğraflara fotoşop yapıyonuz bu sizcede mantıksız değilmi sonra muhabbet kuşunuz erkek 5 aylık ırkı ise yerli

4. Deniz

Deniz Guest

İlk resme bakarsanız photoshop olmadıgını gayet net bir şekilde anlayabileceksinizdir.Diğer resimlerde çekilmiş olan program nedeni ile o şekilde fakat bn beden olarak butun o resim mevcut oldugundan onu koydum photoshop değil farklı bir fotograf programıyla çekilmiş oldugundan kaynaklıdır bu ve elimde orjinal resm olarak net bir şekilde ilk paylaştıgım resim var.Burda mantığa aykırı birşey göremiyorum bn net resmini paylastım gagasının ve boyut olarakta paylaştım.Yalnız ilginçtir ki daha öncedende yavru kuş beslemiş hatta çiftleştrmiş ve yavru sahibi olmuş biriyim ki 5 aylık kuşu ayırt edebiliyorum.Tek merakım 3ayını doldurup doldurmamış olmasıydı gayet minik çünkü sizin verdiğiniz bilginin doğrulugundan şüpheliyim bu sebeple. Yinede teşekkür ederim.

5. Deniz

Deniz Guest

Çok teşekkur ederim kardeşim sağolasın :)

6. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Ustam kuşunuz 2,5-3 aylık civarında yerli ama 2. resimde çekoslavak-jumbo kırığı gibi çıkmış :) ama kuşunuz yerli ve belli bıcır bıcır bi' şeye benziyor kerata :)
    Cinsiyet olarak ilk resimde erkek gibi.

#6 Cihat Türkmen, 11 Mart 2013
    Son düzenleme: 11 Mart 2013
  7. Mert BOZ

Mert BOZ Guest

ilk resme göre erkek sanırsam :) maşallah :)

8. ÇapkınMerT

4-5 aylık erkek bence

9. Zeynep NUR

4-5 aylık değildir bu bence 3.ayını doldurmamış bile olabilir.
    ve erkek. çok tatlı maşallahhh

Sayfayı Paylaş