Karadeniz Pet

Hayvanlarınızı çok sevin.

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar sizinle yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum, ya da bir insanlık dramını mı demeliyim bilmiyorum. Şunu çok net söyleyebilirim ki günümüzde insanlar evlerine hayvan alırken ya da sahiplenirken aynı zamanda birer dost, can, evlat aldıklarını unutuyorlar maalesef. Petshopa kuşumun eksik birkaç malzemesini almak için gittiğimde orada bulunan birinin, kuşuyla alakalı dükkân sahibinden bilgi aldığını duyunca ister istemez kulak misafiri oldum ve Adam aynen şöyle dedi Kuş hasta veterinere de götürmem küçücük hayvan için o kadar masraf, ne yapmam gerekiyor. Satıcı adama neyi olduğunu sorunca ishal ve halsiz olduğunu söyledi ve bunun üzerine suyunu 2 haftada bir değiştirdiğini, kafesini de 1-2 ay arayla temizlediğini pişkin pişkin anlattı. Ve içimden kuş hasta olmasın da ne yapsın demek geldi. Kuşunu çocukları için almış, can olarak değil de oyuncak olarak galiba... Adam hastalığından o kadar rahatsız ki hayvanın, ölse rahat edecek gibi bir hali vardı. Diyeceğim o ki arkadaşlar –özellikle bu işin üreticiliğini yapan arkadaşlar nolur kuşlarınızı verirken sonuna kadar, bakacağından emin olduğunuz insanlara teslim edin. Petshopta böyle bir durum ne yazık ki mümkün değil. Yazık günah içim acıyor böyle şeyler duyduğumda. 6-7 yıllık ömürlerini mutlu geçirebilsinler. Hayvan sevmek bambaşka bir şey. Herkesin kaldıramayacağı bir sorumluluk ve vicdan. Allah herkese vicdanlı olabilmeyi nasip etsin.

Günümüzde bu dostlarımıza maalesef olağandışı kötü şeyler yapılıyor haksız ol haklı ol yine de o da bir can taşıyor müsahama göster sevgi ve sefkatla yaklaş. Bu dediğiniz şahıs nasıl bir insan anlamıyorum bazı hayvansever arkadaşlar petshoplardan hayvanları oradan kurtarmak için alır bu şahıs bildiğin dediğiniz gibi oyuncak için almış. Bırak kardeşim bakamayacaksan alma o zaman , günlük hadi 2 günde bir de mi suyunu degistiremiyorsun insafsız? Yapacağın şey çok basit oysa ki suluguna taze su koy süngerle temizle arada vitamin ekle kafesi haftada 2 3 kere temizlese evi de kokmaz 1 2 saat ilgi göster bitti anlatması bile zor uygulaması çok basit harcanan saat 2 3 saat bunun neresinde erinmiş o şahıs anlamadım. Insanlık nereye gidiyor bilmiyorum şu hayvanlar kadar akılları yok o tip insanların kim bu canlılara eziyet ediyorsa bu mübarek ayda kat ve kat fazlasını görür umarım. O canlıya da yazık içim parçalandı umarım o petshop sahibi iyidir de tedavi uygular.

Geri