Karadeniz Pet

Hint bülbülleri

• Konbuyu başlatan erdincozn54
  • Başlangıç tarihi
E

erdincozn54

Guest
Hint bülbülü alalı bi 11 gün falan oldu yuva iplerini çektiler hepsi yerde yere attılar yuvalığa koymadılar şimdide3-4 gündür arada yan yana yerde oturuyolar neden acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu yanlış yere açılmış :)

Hint bülbülleri hakkında inan hiçbir fikrim yok güzel kardeşim :)

Belki alışma sürecindelerdir hocam?

Benim bildiğim ipi yere atıyorlar sonra yerden alıp yuvayi örüyorlar. Iş yerindeki kanaryamız da öyle yapmıştı.

Eğer yuva kıllarını bir köşeye yuva yapar gibi istiflemişlerse yuva yapıyorlar. Bir de gözlemleyin kılları sadece erkek taşıyorsa erkek yuva hazırlıyordur. Yuvalık en üstte mi asılı??

Yuva kılları yere saçılmış biryerde toplamıyolar ama kendileri bi kösede yanyana oturuyolar hiç tasıma falan yapmıyolar yuvalık üstte evet

Bir kaç gün daha bekleyin. Erkek kuş yuvaya taşımazsa bir iki teli yarısı yuvalığın dışında olacak şekilde yerleştirin.

Bir kaç gün kuşlara karışmayın. Akışına bırakın yani. Baktınız hala yuvaya yuva kılı taşımıyorlar o zaman birkaç teli siz alın ve bir kısmı dışarıda kalacak şekilde yuvaya yerleştirin.. Anlatabildim mi acaba??

Dediğini yaptım ama bi yararı olmadı ordan çekip yine yere atıyo yuvanın içine koyma gibi bi çabası yok

Biraz sabret erkek olan buyuk olasılıkla yuva yapmaya calısıcaktır. Ondan dolayı böyle bir davranıs içerisindedir.