Karadeniz Pet

Hint bülbülü

• Konbuyu başlatan İpekBlgn
  • Başlangıç tarihi
İ

İpekBlgn

Guest
Arkadaşlar hint bülbülü almak istiyorum yavru alımı nasıl olur, çift olduklarını nasıl anlarım, bi seferde kaç yavru alırım ve kaç aylıkken yavrulamaya başlıyorlar bide çok yavru yaptıkları doğrumu eskiden benim servisimde bi kız vardı her gün en az 1 adet yumurtladığını söylüyodu:confused:
:confused:

Şuana kadar hiç hint bülbülü beslemedim bilgi verirmisiniz:confused::confused::confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hint Bülbülünü bir dönem besledim... Esas adı Zebra İspinozudur. Kafes kuşlarının Lepistesi gibidir... dişileri genellikle düz renklere sahip, erkeklerinin göğüs kafesi çizgili ve renkli olur. Birde Erkeklerin gagası dişilere göre daha renkli dişiler daha pasteldir. Erkeklerin ötüşü güzeldir. küçük bir kafeste alacağın 1 çift 5-6 aylıkken (genellikle petshoplarda satılanlar yaşı uygun olur) yumurtlamaya başlar ve her seferdin 4-6 yavru verirler...
Hint Bülbülü 0le 0lgili Merak Ettiiniz Her ^ey Bu Blogda.... - hint bülbülü

şu an bende bir çift var 4 tanede yavruları var muhabbet kuşu gibi eş olma durumu yok bir erkek bir dişi birde yavalık al ve yuva yapmaları için kıllar var onlardan al erkek yuvayı örmeye başladıysa yumurtalar yakındır:D

Geri