Karadeniz Pet

Hırıltı gibi ses, ishal, çok az sulu kusma yem yok, ağız açık kapama, bazen durgun bazen neşeli

elsa123

Yeni Üye
Muhabbet kuşum tüy dökme döneminde ve yeni tüyleri çıktı. Diken diken olan tüyler düzelmeye başladı. Fakat bu sırada hasta oldu yıkama ceyran da kalma vs olmadan. İshal kusma belirtileri ilk başlarda böyleydi sonra düzelme olur gibi oldu daha da sonra sanki hırıltılı solunum alıyor. Uçtuktan sonra daha daha net anlaşılıyor. Anlık bir durum mu bu ses yoksa devam edecek mi bilmiyorum. Kuyruğunda aşağı yukarı oynama, iştahsızlık vs yok. Acil bilgi verirseniz sevinirim sadece ishal için ilaç kullandım onun haricinde bir şey kullanmadım .
Fotoğraftan sonra yaptığı daha katıydı fakat hala düzelmiş değil.

Ekli dosyalar

• IMG_20230324_231117.jpg
    IMG_20230324_231117.jpg
    338.4 KB · Görüntüleme: 7
solunum sıkıntısı var açık bir şekilde çevrenizde güvenilir veteriner varsa götürün

solunum sıkıntısı var açık bir şekilde çevrenizde güvenilir veteriner varsa götürün
eğer yoksa doksis içeren ilaçlardan verin monodoks veya doksimis alabilrisiniz monodoks için yazdırmanız gerekir eczaneden temin edebilirsiniz. eğer kullanırsanız bir tabletin 5/1 i kadar yarım suluğa 5 gün kadar kullanın dozu aşırmamaya dikkat edin ağır ilaçlardır. Doksimis alırsanız 6 damla tam dolu suluğa 5 gün süreyle kullanılır.

Monodoksu yazdırma şansım yok fakat Doksimisi nasıl temin edebilirim bir bilginiz var mı şimdiden teşekkür ederim

Geri