Karadeniz Pet

hobi için herseyi yapar insan

harun cengizhan

Meraklı Üye
insanın hobi için elinden gelmiyeceği bir iş yok sanırım 15 takılmık hobi hanemi büyütüm birazdaha daha rahat kuslarım artık daha ferah. çimentosundan, duvarına, yer şapından köpüklerine kadar ellerime sağlık ama demi ustalar :))))

Maşallah. yumurta kutularını ses yalıtımı için mi koydunuz? [MENTION=15569]harun cengizhan[/MENTION]

evin bodrumunda penceresiz,havalandırmasız sağlıksız bir ortamda tehlikeli ve iptidai elektrik donanımı ile kuş beslenilmesini açıkçası pek beğenmedim, ısıtması var herhalde, kafeslerin üzerinden geçen ısıtma borularıysa...Hobi insanların zevkleri için yaptığı uğraş olabilir fakat işin içinde canlı var ise o canlıyada kendimize sağladığımız yaşam standartlarına yakın, beslediğimiz canlının fizyolojisine doğal ortam şartlarına en uygun koşulları sağlamamız gerektiğini düşünüyorum.

Hayırlı olsun.Yorum yapmak istemiyorum.Herşey gönlünüzce olsun.

evin bodrumunda penceresiz,havalandırmasız sağlıksız bir ortamda tehlikeli ve iptidai elektrik donanımı ile kuş beslenilmesini açıkçası pek beğenmedim, ısıtması var herhalde, kafeslerin üzerinden geçen ısıtma borularıysa...Hobi insanların zevkleri için yaptığı uğraş olabilir fakat işin içinde canlı var ise o canlıyada kendimize sağladığımız yaşam standartlarına yakın, beslediğimiz canlının fizyolojisine doğal ortam şartlarına en uygun koşulları sağlamamız gerektiğini düşünüyorum.

kümeste kuşları sıkacak ve kuşların doğal ortamını bozacak herhangi bir sorun yok ısıtıcı kullanmıyorum kuşlar soğugu ve sıcağı hava derecesine nasıl alıstırırsanız o şekilde girder ayrıca havalandırmada hem tamiz hava girişi ve kirli hava cıkışı bulunmaktadır kuşların doğada bulduğu oksijenin kuşlar için yararlı olan bir kısmı vardır buda içeride makina içerisinde günde %0.001 şeklinde verilmektedir kuşlar bu şekilde yazın sıcağında yaz olduğunu kışın soğuğunda soğu olduğunu ve ışığın orjinal gün ışı olduğundan ışık yönünden de herhangi sıkıntı olmuyor ayrıca kuşlara çok aşırı derecede tıbbi vitaminleri kullanmayı hiç tercih etmiyorum onların vereceği vitaminler zaten sebzelerde mevcuttur sabah güneş doğuş saatinde ışıkları acılır akşam güneş batışında otomatik olarak ışık sönerek kapanmaktadır hobi yaparken kuşlara zeval vermenin günahı daha büyüktür bunun farkında olarak beslemek en önemlisi teşekkürler