Karadeniz Pet

Hobi s ve e ne kadar olcekle kullanmaliyim ?

Umut2929

Meraklı Üye
Bugun verdigim hobi s ve e vitaminini 1 litre suya ne kadar koyarak karistrmam gerekir. Gramaj olarak biliyorum ancak hassas terazim olmadigi icin cay kasigi ile koycam 1 lt suya cay kasigindan ne kadar koymaliyim @Ayhan OTÇUOĞLU ayhan bey yardimci olurmusunuz rica etsem

Yarım suluğa her birinden çay kaşığının ucuyla karıştır. Kuş sayın çoksa 1 litreye her birinden silme çay kaşığı.

2 cift kusum var ve 4 adet sulugum var 1 lirte hazirladigimda 2-3 gun kullanmamda sakinca olurmu yoksa her gun taze mi hazirlamam gerekir ?

Bırakın 2-3 günü , günde iki kez taze hazırlamanız lazım.

Tesekkur ederim bilgiler icin hergun taze hazirlicam

2 cift kusum var ve 4 adet sulugum var 1 lirte hazirladigimda 2-3 gun kullanmamda sakinca olurmu yoksa her gun taze mi hazirlamam gerekir ?
Günlük ihtiyaç olan kadar hazırlamak en doğrusudur. Suluklarına çay kaşığının ucu ile ilave edilip karıştırabilirsiniz. 1 lt hazırladığınızda artanı ertesi gün kullanamazsınız (özellikle sıcak havalarda).

Kullanimi ilk hafta 1 gun 2. Hafta 2 gun 3. Hafta 3 gun 4. Hafta 4 gun vermicem vitaminleri dogrumu ve uremeye tesvik ediyormua galiba nu vitaminler ciftlesme istegi iicin

S genel vitamindir E ise üremeyi teşvik edici ve boş yumurta oranını azaltmak için kullanılır. Kuluçkadan 3-4 hafta önce başlanıp kuluçka başlayınca kesmek gerekir.

S vitaminini surekli e yi yumurtlama baslayinca kesmek gerekiyor o zaman bilgiler icin tesekkur ederim

S vitaminini surekli e yi yumurtlama baslayinca kesmek gerekiyor o zaman bilgiler icin tesekkur ederim
Yumurta geldiğinde ikisinide kesmelisin. S vitaminini haftada veya 2 haftada bir verebilirsin.

Peki bu s ve e vitaminlerini aynı suluğa karıştırıp verebilirmiyiz? Yoksa ayrı ayrı 2 suluģamı koyucaz ama ozaman birinden içmeyebilirler mantıksız oldu.

Birde kuluçkadan 4 hafya önce başlayın demişsinizde.nezaman yumurtlar bilemiyoruzki nasıl anlıcaz onuda nasıl başlıcaz.bende kullancamda.birde bu vitaminler veterinerdwnmi alınır.

Iki vitamini ayni suluga koymak gerekir. Ben yarim litre suya yarim cay kasigi ikisinden de koycam 4 adet sulugum var 2 ciftim var hergun tazelicem sularini ureme icin katki sagliyormus vitaminler

Ne zaman yumurtlarlar orwsi mechul ama 4 haftalik kullanim sonucu yumurtluyor kuslar galiba bu urunleri hobi pet den siparis verdim

Ne zaman yumurtlarlar orwsi mechul ama 4 haftalik kullanim sonucu yumurtluyor kuslar galiba bu urunleri hobi pet den siparis verdim
Öyle bunu kullanınca yumurtlasaydı millet niye beklesin.2 sene uğraşan var.verir yumurtlatırdı yani.başka bi olay vardır orda.bilen vardır ustalardan bi cevap alalım.

Ara ara verilir yumurta belirtileri görüldüğünde biraz daha sıklaştırılır. Çok katı kurala ne gerek var. Yumurtlayacak kuş kendini belli eder zaten