Karadeniz Pet

hobihane yapma masrafı ne kadar tutar?

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar evimizin üstüne bir hobihane amaclı bir oda yapmak istiyorum.3 metre2 bişe olsun yeter.tuğlası sıvası boyası ısı ve ses yalıtımı yapsak.bir tane de cam açsak.ne kadar masraf tutar? tuğla örmeyi ve boyayı babamla ben yaparım.sıvayı ve yalıtım işini de yaptırırım akrabalara.yada yapabilirsek bizde yaparız.işçilik vermeden ne kadara mal olur ?

bir de ısı yalıtımının ısınmada faydası ne olur.oda küçük olacağı için sorun olmaz gibi geliyor bana.trabzonda yaşıyorum.kışın bile eksiye inmez burası.çok nadir yani.gerekli olduğunda ufo felan ile halledebilirmiyim?.böle bi odada kaç kuş besleyebilirim? hobihanesi olan ve yapmakta olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. özellikle [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi sen muazzam bi hobihane yaptın masrafı ne olur merak ediyorum. şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

İşin hafriyat tarafı (tugla,sıva,pencere vs.) tabıkı işin ustaları anlar.

Fakat uretımhane göreceli bir kavramdır herseyı kalıtelı (kafes,yemlık,suluk,vıtamınler,kullacagınız yem ve mama derken lıste uzayıp gıder buda sızın cebınıze gore degısır tabıkı.

İşin hafriyat tarafı (tugla,sıva,pencere vs.) tabıkı işin ustaları anlar.

Fakat uretımhane göreceli bir kavramdır herseyı kalıtelı (kafes,yemlık,suluk,vıtamınler,kullacagınız yem ve mama derken lıste uzayıp gıder buda sızın cebınıze gore degısır tabıkı.

üretimhane için malzemeleri saymıyorum.suan 1 çiftim var bir veya iki çift daha koyarım simdilik.öyle pvc box kafes felan düşünmüyorum şuanda.evimiz tek çift için bile çokta müsait sayılmaz.böyle bişey yapabilirsem.zamanla büyütürüm.şuan bir oda yapıyım zamanla kendi yavrularımdan allah nasip ederse büyütürüm.

Gaz betonla yaparsanız hem ısı hem ses yalıtım 12 cm lik kalınlıkta yeter kapyıda sürgülü pimapen ısıtma da infiranet ampül le Çok guzel uretim hane olur yaklaşık 1500 ile 2500 arası mazeme ye gore fiyat degisir

Gaz betonla yaparsanız hem ısı hem ses yalıtım 12 cm lik kalınlıkta yeter kapyıda sürgülü pimapen ısıtma da infiranet ampül le Çok guzel uretim hane olur yaklaşık 1500 ile 2500 arası mazeme ye gore fiyat degisir

betopan yapsak ne kadar tutar.üstünü nasıl kapatırız.ısıtmayı yağlı radyatör düşünüyorum.4-5 metre2 olsa yeter.duvarlar betopan yer ucuzundan laminant.

Yalıtımı yaparsanız ısıtmaya gerek yok, 14-15 derecenin altına düşmez - dereceleri görmüyorsa,

YUTONG Kullansan tanesi 4 Lira 60 X 25 X 13
100 TANE YUTONG 400 TUTAR 3 Torbada Harc alsan 70 de o tutar. strafor kullanacak olursan 250 300 de o desek çimentosu filesi iviri ziviri 100 de 200 250 de pvc pencere tutsa toplam 1300 ü geçmez,,

YUTONG Kullansan tanesi 4 Lira 60 X 25 X 13
100 TANE YUTONG 400 TUTAR 3 Torbada Harc alsan 70 de o tutar. strafor kullanacak olursan 250 300 de o desek çimentosu filesi iviri ziviri 100 de 200 250 de pvc pencere tutsa toplam 1300 ü geçmez,,

Çatıyı da ekleyince 2000 i bulur:)

bilgiler için teşekkür ederim.yaza doğru böyle bir şey yapma düşüncem var.aksilik olmazsa inşallah ufak bir hobihanemiz olur.

Evet Çatıyı hiç hesaplamadık :)

terasın üstü zaten kapalı.odanın çatısına tahtalarla iskelet yapıp betopan takınca hallolur ya da yaza doğdu evimizi komple tadilattan geçirmek istiyoruz.anlaşabilirsek bir dekorasyon firmasına yaptıracaz.hobi odasınıda onlara yaptırır aradan çıkarırım diye düşünüyorum.bakalım hayırlısı inşallah.