Karadeniz Pet

Hocalarım cinsiyet yardımı?

Masallah. Erkek, yerli ve yaklasik 7-8 aylik. Gule gule besle.

Evet Daha Küçük Yavru Vermeye Yeni Atılmış Erkek Ama Kuşun Renkleri Çok Tuhaf Genleriyle Çokmu Oynanmiş Nolmuş Kuşun Fazla Dayanmaz Bence

Genç bir erkek. Mutasyonunda çok sayıda renk barındırıyor, eğer benzer mutasyonlarda (çekinik renkler) bir dişiyle eş yaparsanız değişik renklerde yavruları olacaktır. [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION] genleriyle nasıl oynandığını üniversitede genetikçi olan biri olarak çok merak ettim :) yapılan ıslah çalışmaları renk mutasyonları için genelde. o da anne babada seçilimsel üretimle oluyor ki türkiyede bu konuyu çalışan çok az üretici vardır. onun haricinde yaşamsal belirtileri nedir?

Herkese teşekkür ederim bende renklerine hayran kaldım doğrusu çok sağlıklı görünüyor çok hareketli anormal bir durum söz konusu değil onun yaşında bir disi kuşum vardı onun yanına koydum bakalım ne olacak. Sadece zayıf olduğunu soyleyebilirim bununda beslenme ile ilgili olduğunu düşünüyorum bir iki ay benim mamalarim ve inşallah özel ilgimle zayifligida geçer.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Eğer dilerseniz video atabilirim

Maşallah güzel bir damızlık parçalı erkek Güle güle besle

Maşallah, kuş erkek, parçalı mutasyon renkte bir kuş.
Bunun kuşun sağlığına bir etkisi yoktur.
Keyifle besleyin.

Hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim yorumlarınız benim için çok değerli ve değerli zamaninizdan ayırdığınız için de ayriyetten teşekkür ederim saygilarimla.

Genç bir erkek. Mutasyonunda çok sayıda renk barındırıyor, eğer benzer mutasyonlarda (çekinik renkler) bir dişiyle eş yaparsanız değişik renklerde yavruları olacaktır. [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION] genleriyle nasıl oynandığını üniversitede genetikçi olan biri olarak çok merak ettim :) yapılan ıslah çalışmaları renk mutasyonları için genelde. o da anne babada seçilimsel üretimle oluyor ki türkiyede bu konuyu çalışan çok az üretici vardır. onun haricinde yaşamsal belirtileri nedir?

Biliyosun Normalde EN Doğalı En Bağışıklığı Kuvvetli Olanı Yeşil Muhabbet Kuşlarıdır Albinolara Filan Bak En İyi Örnek Onlar
"Muhabbet kuşu renkleri arasında bu tür, bir renk türü değil renksizlik ayrımıdır. İnsanlar dahil doğada bulunan tüm canlılarda görülen albinizm, evcil muhabbet kuşlarında çok sık görünür. Albinizm normalde bir hatadır. Ancak muhabbet kuşlarına ayrı bir güzellik kattığı için albinizm türünde olan kuşlar çok beğenilir. Muhabbet kuşlarında albinizm hem yeşil seri hemde mavi seride görülür. Her iki seride tüm vücut rengi tek renk olur ve aynı tondadır. Her iki seride de gözler kırmızıdır. Mavi seri muhabbet kuşlarının albinizm olan türüne “Albino Muhabbet Kuşu” ismi verilir ve beyazdır. Albino muhabbet kuşları renksiz ve desensiz yapıya sahiptir. Bu tür muhabbet kuşları 3 ayrı renk geni yapısından birine sahiptir. Renk türlerinde genel olarak Yeşil Seri baskın, Mavi Seri ise çekinik renk geni yapısındadır. Albino ve Lutino‘lar baskın yada çekinik değil, albinizm renk geni taşırlar. Albinizm hatalı bir gendir. Bu nedenle Albinizm geni taşıyan kuşlar yavrularına renk yada desen aktaramazlar. Albino yada Lutino bir kuşun koyu renkli yavruları olabilir."

Alıntı Yani Düşün Akraba Evliliğinden Doğan Çocuklar Sakat Olma İhtimali Çok Yüksek Ki Dinende Uygun Görülmemiştir Bu Bu Sakat Çocuklar Tekrar Tekrar Çoğalıyor Genler Bozuluyor.Bizim Türkler Genle Oynama İşini Yapıyormu Bilmem Ama Bazı Kanı Bozuklar Kuşu Boyuyorlar Bildiğin Sprey BOyayı Alıyor Boyuyor Nasıl Olur Öyle Şeymi Olur Deme Buyur Bana Cahillik Zamanımda Denk Geldi

Ama Bu Kuşumda Olmayabilir Kafası Sarıydı Zamanla Rengi Gitmişti Yıkaya Yıkaya MEğer Boyalıymış Hayvan Güzel Görünsünde Satılsın Diye İşte
knWM3r.jpg

renk mutasyonları konusunda haklısınız ancak resesif renk genlerinin diğer özelliklerle ilişkisi kanıtlanmış bir durum değildir. en yaygın görülen renk mutasyonu yeşildir çünkü doğada diğer renk kuşlar kolay kamufle olamadıklarından avcıların ilk hedefidir. bunun haricinde yıllardır devam eden açılım düşünüldüğünde benim istanbulda 10 yıl önce ürettiğim kuşların yavrularından kesinlikle ankara'ya da gelmiştir. trabzona gittiğini biliyorum mesela :) ülkemizde satılan kuşların çok büyük kısmı şu ya da bu şekilde akrabadır :) 8-10 döl geriye kadar bakabilsek de bu süre aslında 5-10 yıllık bit kayıt gösterir. yeşil ya da başka bir renk, hiç önemli değil.
aynı renk mutasyonu insanlarda da vardır. siyah saç ve koyu renk ten en baskın genetik özelliktir. ama bu demek değil ki en uzun bu kişiler yaşayacak :)

belirtmek istediğim, burada orijinalinden farklı olan durum sadece renk genleri. renk mutasyonları (bozuk dahi olsa) bazen çok güzel sonuçlar verebiliyor. doğal ortamda ilk bu kuşlar ortadan kalkacaklar ama bizler bu kuşları 100 yıldan uzun süredir doğal ortamından koparttık. bu vatandaşlar kafeslerini doğal görüp, dışarıyı kusur olarak görmektedir çünkü esarete doğarlar.

Maaşallah :) bana erkek gibi geldi ve daha önce görmediğim bir renk kombinasyonu var bu yakışıklıda. Çok tatlıymış, nazar değmesin :)

Son düzenleme:
Bazı Üreticiler Kuşları Boyuyor Bile.Kuş Alacaksanız Yeşil Renk Öneririm Bağişiklık Sistemi En Dayanıklı Onlar

Geri