Karadeniz Pet

Hoşbulduk :)

Erman ARSLAN

Meraklı Üye
Gerçekten Güzel bir site. Aranıza yeni katıldım ve aslında ilk iş olarak aldığım kuşlara kafes yapmak istedim çünkü o ufacık şeyin içerisinde hareket etmeleri çok zordu. Bu arada ben kafesi yaparken maalesef aldığım kuşlardan biri hastalandı, Veterinere götürdüm ancak 2 gün içerisinde öldü. Petshoplardan birdaha kuş almamaya yemin ettim. Bulunduğum çevrede bir üretici buldum, hobi amacıyla çok çeşitli kuşlar üretmekte. Buradan 2 tane jumbo satın aldım. Belki aynı paraya petshoplardan 10 çift alırdım ama en azından kuşlar sağlıklı ve cins onun için içim rahat. Bu arada Kafes resimlerime bir göz atın bakalım beğenecekmisiniz? Tam içime sinmese de ilk deneme için fena sayılmaz. Önümüzde ki ay için de bir çift tepeli siparişi verdim. Üretim yapmak ve yavruları görebilmek için sabırsızlanıyorum. Bu arada merak ettiğim şu! Kafesim 100*65*50 Ölçülerinde. Önümüzdeki ay alacağım kuşları da jumbo çiftimin yanına koysam sorun teşkil eder mi? Aynı ortamda birbirlerine zarar verirler mi merak ettim. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim :) En kısa zamanda kuşlarımında resimlerini paylaşacağım Tekrardan HOŞBULDUK :)
Not: Resim eklemeyi beceremedim :( Blog linkimden BURAYA tıklayarak kafes resimlerime bakabilirsiniz.

İzninizle resimerinizi ben ekliyim.

20131118_180351.jpg

20131119_231224.jpg

20131118_180631.jpg

20131121_013116.jpg

20131125_205418.jpg

20131125_205433.jpg

Süpersin :) Nasıl yaptığını da söylersen bir daha ki sefere zorlanmam aslında. Tekrar teşekkürler.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir topluluk. Aradığım herşey var. Dostluk ta dahil olmak üzere :)

maliyeti çok olmamakla birlikte emeği çok ama çok eğlenceli.
keresteler için toplam 15TL ödedim.
kafes teli metresi 6TL 3metre gitti 18lt
kontrplak için mobilyacılar sitesine gittim sağolsunlar 5 liraya kesip verdiler
Vida, menteşe ve kenarlık için de yaklaşık 8lt ödedim
toplam 46 TL'ye maloldu.
Ama esasında iş bitip te kuşlar içinde rahat edince insanın içi bir hoş oluyor yani :))

maliyeti çok olmamakla birlikte emeği çok ama çok eğlenceli.
keresteler için toplam 15TL ödedim.
kafes teli metresi 6TL 3metre gitti 18lt
kontrplak için mobilyacılar sitesine gittim sağolsunlar 5 liraya kesip verdiler
Vida, menteşe ve kenarlık için de yaklaşık 8lt ödedim
toplam 46 TL'ye maloldu.
Ama esasında iş bitip te kuşlar içinde rahat edince insanın içi bir hoş oluyor yani :))

İçinde kuşlu olan kısımıda görmek isteriz bende böyle birşey isityorum evin içine fakat çok kirlenir diye korkuyorum malum evde tek kalmıyorum :)

aramıza hoşgeldiniz

Henüz kuşlu resimleri çekemedim ama böyle bir kafes yaparsanız kafesin aşağıdan yaklaşık 15-20cm'lik kısmına strec çekin ben öyle yaptım. böylece hem görüntü konusunda hem de temizlik konusunda problem olmuyor.

Henüz kuşlu resimleri çekemedim ama böyle bir kafes yaparsanız kafesin aşağıdan yaklaşık 15-20cm'lik kısmına strec çekin ben öyle yaptım. böylece hem görüntü konusunda hem de temizlik konusunda problem olmuyor.

Keşke resimli anlatım yapsaydınız arkadaşlar ve bizim için çok güzel olurdu kesinlikle bende bir adet istiyorum böyle birşey :)

Kuşları kyduktan sonra resim çekmediö henüz ama çeker çekmez koyacağım. Bu arada bu tarz bir kafes yapmanız durumunda tel olan kısımların yaklaşık 15-20 cm'lik kısmına streç çekin. Ben öyle yaptım hem görüş alanı kısıtlanmıyor hem de dışarıyı kirletmiyor :)

tepeli muhabbetlerin gelince hepsini atarsın içine kuşları şimdi atma

tepeli muhabbetlerin gelince hepsini atarsın içine kuşları şimdi atma

Aslında ben ilk çiftimi kafese koydum. Tepeli kuşlarım gelince koyma mı diyorsun yani? Eğer olmaz derseniz bir kafeste onlar için yapacağım. Hem onun yapımını da resimli anlatırım belki :)

hocam hoşgeldiniz ellerinize emeğinize sağlık kafesiniz aman ''salmanız'' çok güzel olmuş=) bol bol ve sağlıklı yavrular alır büyütüsünüz inş.

hocam hoşgeldiniz ellerinize emeğinize sağlık kafesiniz aman ''salmanız'' çok güzel olmuş=) bol bol ve sağlıklı yavrular alır büyütüsünüz inş.

Çok teşekkür ederim. İnşallah güzel olur. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:56 -->-> Daha önceki mesaj 12:31 --

İçinde kuşlu olan kısımıda görmek isteriz bende böyle birşey isityorum evin içine fakat çok kirlenir diye korkuyorum malum evde tek kalmıyorum :)

Kafesi İçinde kuşlarla merak etmiştiniz, buyrun o zaman :)
v97bl.jpg

v980w.jpg

hoşgeldin.. kafesin demek az olur bence de salma daha mantıklı :) emeğine sağlık.