Karadeniz Pet

huzur köşesi, orjinal, marjinal kafesim:)

• Konbuyu başlatan eshabil
  • Başlangıç tarihi
E

eshabil

Guest
patenti tamamen şahsıma ait, eksiklikleri olmakla beraber en kısa zamanda yeni objeler ve nesneler eklemeyi düşündüğüm kafesimi beğenilerinize sunuyorum. hayvan beslemek emek ister, vijdan ister. hayvanlar bizim yoldaşlarımız, onlara en güzel şekilde yaşama alanları vermeliyiz. temizlik, bakım ve doğal kafes alanı. kafesime dikkat ederseniz tabanı toprak ve çimle kaplı.(baklava tepsisine benzer, sac tepsi var-çıkabiliyor temizlik için.
u5mpv.jpg
içerisnde orjinal ağaç tünekler mevcut. dişi şuan yuvada. 3 yumurta var. umarım sağ salim çıkar yavrularım ve kafesimin doğal çim-toprak- ağaç yaşam alanında mutlu yaşarlar. bu kuşları yuvaya koyar koymaz 1 hafta sonra ortamı beğenip eş tuttular ve yavru bekliyorum. umarım beğenmişinizdir. birtek şey daha eklemek istiyorum. elektirikli su değirmenleri var. ondan alıp ekliycem. su içerken daha doğal olucak. suyu değirmene doldurunca fazlası çimlere akıyor olacak belki ışıklıda olabilir-gece kapatmak şartıyla.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

u5my9.jpg

u5mzx.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

u5n17.jpg
bu arada unutmadan ekleyeyim çimleri kesmek lazım :) kalıp çim kullanmıştım. tutsun, toparlansın diye dokunmamıştım. çimleri biraz syrelticem. ve ilk fırsatta fesleğen dikicem içine. güzel kokar:) her çarptıklarında kuşlar, fesleğen koku yayar.

Hocam on numara olmuş valla ellerine sağlık peki çim bakımlarını nasıl yapıyorsunuz sulama ve toprakda böcek v.s oluşmuyormu ?

kafesin arkası kapağı karton-sunta benzeri. kapklar var.küçük büyük orta. elimi içine sokabiliyor, düzenleme bakım yapabiliyorum. çimler makasla 10 dakikada kesilebilir. berber traşı gibi. karınca henüz olmadı. olursa kuşlara zarar vermiycek şekilde ilaçlama olabilir. veterinerle görüşmem lazım. tavsiyesi olan varsa değerlendirebilirim. kireç zarar verirmi:? ağaçlara kullanıyırlar. onu kullanırım büyük ihtimal, alçı kireç karıncayı kaçırır. zaten gaga taşı diye kireç satıyolar, kafesin en güzel yanı, kuşlar pisleyince toprağa çime düşüyor. toprak pisliği ekarte ediyor. kafesin tabanına bazen balkonda hortumla yıkıyorum. tertemiz oluyuor. tabanına tekerlek koymayı düşünüyorum. daha kolay taşınabilsin diye. karınca böcek olayını araştırmak lazım,

vallaha çok güzelmis elinize emeginize sağlık
bu kafesin boyutlari ve kullandığınız tüm malzemeleri yazarmisiniz

70*55 ebatları. kafesin arka kısmı duvar dönük kısmında kapaklar var. küçük büyük 3 tane elimi sokup yemlikleri dolduruyorum. genelde kalan yemleri kafesin içine döküyorum. filizleniyor. kafes simit cemekanıydı. camları kırıktı. ikinci el. brinden aldım. (beleş)tel kapladım. tabanına baklava tepsisi gibi tava kestirdim. maliyet 30 tl. toplam. yemlik suluk dahil.
dört tane 65-70-50 lik sutun tahta üzerine alt ve üst tahta ile yaptırayım denilse 30-40 liraya yapar marangozlar. ama takması size ait olursa. işçilik pahalı. ikinci el, konu komşu akrabada alınabilecek sunta ve malzemeler değerelendirilebilinir. ben şuan hazır suluklu yemlikli kafes tei yapan firmalara sipariş vermeyi düşünüyorum. çeşitli sitelerde var satış. metrekaresi 5-7-9 tl falan. dört tarafına sipariş versem 20-30 tl alınabilinir. değişiklikler yapıcam. bu portatif bir bakıma

Cok guzel olmus masallah hocam :) Ancak bir sey sorcam , sanki biraz karanlik gibi ? Muhtemelen aksam oldugundan , bir de gunduzleyin fotografini cekseniz

26d76375_orginal.jpg
bu arka kapak
http://www.hizliresimyukle.net/u/73/29/26d72973_orginal.jpg arka kapak
http://www.hizliresimyukle.net/u/01/46/26d74601_orginal.jpg yumurtalar
http://www.hizliresimyukle.net/u/25/98/26d79825_orginal.jpg
http://www.hizliresimyukle.net/u/53/80/26d78053_orginal.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:11 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

bunlar gündüz çekilmiş fotolar. arka kapak geçici olarak bu şekilde üç yerde kapak var. oralardan elimi uzatıp ayarlama yapabiliyorum. ayrıca arka kapak komple çıkabiliyor. raptiye ile taklı. raptiyeleri çıkarınca kolayca arka kapak kısım çıkıyor. çimleri biraz kırptım. ayrıca aralarında filizlenmiş tohumlar var

Kafes gerçekten çok güzel. Amacım eleştirmek değil yanlış anlaşılmasın. Fakat bitki vs. olması bitlenmesini arttırabilir mi? Bilmediğim için soruyorum.

Süper olmuş :)

Çok harika olmuş emeğine sağlık kardeşim

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

insanlar ve hayvanlar doğal yaşamlarından uzaklaştıkça bağışıklık sistemleri zayıflar. köyde terliksiz gezen çocuklar daha az hasta olurken apartmanda betonarme yaşayanlar havadan nem kapar. illaki hasta olabilirler bitlenebilirler. ilaç kullanılabilir. genleri zamanla güçlenecektir. nesilleri daha güçlü olacaktır. doğal kanun böyle. bu küçük bir yaşam alanı. bir tür deney olabilir. deneme yanılma yoluyla yapılmış bir yaşam alanı. karşılaşabileceğim sıkıntıları paylaşırım. en çok yavruların dışarı çıkınca pıtır pıtır çimleri toprağı eşelemesi, çimleri yoncaları tırtıklaması tatlı olacak sanırım. saygılar tüm beğenen yorum katanlara.