Karadeniz Pet

İki kafes yan yana dursa ?

Caner efkanoğlu

Meraklı Üye
Merhaba,

1 Çift show damızlıklarım var, 1 Çift'te Yavrularım var(2,5-3 aylıklar) kafesleri yanyana kafes arasına hiçbirşey koymadım yani birbirlerini görüyorlar ve sürekli etkileşim halindeler. Bu herhangi bi sorun teşkil eder mi damızlıklar bakımından ? Çiftleşmeye dikkat verememe vb. sorunlar gibi.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Merhaba,

1 Çift show damızlıklarım var, 1 Çift'te Yavrularım var(2,5-3 aylıklar) kafesleri yanyana kafes arasına hiçbirşey koymadım yani birbirlerini görüyorlar ve sürekli etkileşim halindeler. Bu herhangi bi sorun teşkil eder mi damızlıklar bakımından ? Çiftleşmeye dikkat verememe vb. sorunlar gibi.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Yavrular ile sürekli didişirler. Araya bişey koyun derim. Birde show kuşlarınıza bakabilirmiyim merak ettim ilgi alanıma giriyorda :D

Çiftlesen kuşları gören yavrular daha çabuk kızgınlık
gösterir. Anaç lar urkekse yavruların cirpinmasi falan
olumsuz etkileyebilir. Bereketli üretimler olsun.

Yavrular ile sürekli didişirler. Araya bişey koyun derim. Birde show kuşlarınıza bakabilirmiyim merak ettim ilgi alanıma giriyorda :D

Araya birşey koymam yeterli olacak mı peki ? Ötmeleride sıkıntı olacak ise başka bir odaya alabilirim yavru çiftleri.

Dişi 9 Aylık (Florian Böck kanı) ( Babası )

j4qDPW.jpg

Erkek 8 veya 9 Aylık Sarı kafa koyu tarcın gövde (Almanya bilezikli özel bi üreticiden geldi şuan tüyde)

lkQDYg.jpg

Çiftlesen kuşları gören yavrular daha çabuk kızgınlık
gösterir. Anaç lar urkekse yavruların cirpinmasi falan
olumsuz etkileyebilir. Bereketli üretimler olsun.

Son düzenleme:
en azından ortada örtü gibi bişey olması lazım birbirini görmesinler

Araya birşey koymam yeterli olacak mı peki ? Ötmeleride sıkıntı olacak ise başka bir odaya alabilirim yavru çiftleri.

Dişi 9 Aylık (Florian Böck kanı) ( Babası )

j4qDPW.jpg

Erkek 8 veya 9 Aylık Sarı kafa koyu tarcın gövde (Almanya bilezikli özel bi üreticiden geldi şuan tüyde)

lkQDYg.jpg

Maşallah dişi çok güzel erkek biraz daha iri olaymış ama yavruları iri olur dişiden alır bişeyler

Maşallah kuşlarınıza çok güzeller dişi ayrı bir güzel
Bol bol yavrularını alırsınız İnşallah.
Kafesleri ayrı odalara koymak kökten çözüm olur bence

Son düzenleme:
Maşallah dişi çok güzel erkek biraz daha iri olaymış ama yavruları iri olur dişiden alır bişeyler

Bakma erkeğin öyle durduğuna, Tüye girmeden önce boy pos dişiden daha iyiydi. Tüye girdi baya bi halsizlik ve çöküş başladı, Bekliyoruz tüyden çıkmasını bakalım. Araya birbirlerini göremeyecekler bir şekilde karton koydum buarada.

Maşallah kuşlarınıza çok güzeller dişi ayrı bir güzel
Bol bol yavrularını alırsınız İnşallah.
Kafesleri ayrı odalara koymak kökten çözüm olur bence

Yavru sıpalar ortalığı berbat ediyorlar çok sağlıklı ve tezcanlılar başka bir odaya koymak ortalığı dahada kirletmekten başka birşey olmaz diye düşündüm birbirlerini göremeyecekleri birşekilde aralarına kalın bir karton yerleştirdim.

Son düzenleme:
Bakma erkeğin öyle durduğuna, Tüye girmeden önce boy pos dişiden daha iyiydi. Tüye girdi baya bi halsizlik ve çöküş başladı, Bekliyoruz tüyden çıkmasını bakalım. Araya birbirlerini göremeyecekler bir şekilde karton koydum buarada.

Yavru sıpalar ortalığı berbat ediyorlar çok sağlıklı ve tezcanlılar başka bir odaya koymak ortalığı dahada kirletmekten başka birşey olmaz diye düşündüm birbirlerini göremeyecekleri birşekilde aralarına kalın bir karton yerleştirdim.

Aynen show jumbolar çok zor yavru verir en ufak şeyden huzursuz olurlar.

Maşallah kuşlarınıza araya bir kontraplak koymak yeterli

Bunu uzun zamandır bende düşünüyordum. Daima arada bir bez, örtü koyuyorum.

Geri