Karadeniz Pet

ilk defa kustu

• Konbuyu başlatan Gamze USLU
  • Başlangıç tarihi
G

Gamze USLU

Guest
Arkadaşlar bugün oturduğum yerden şirinin kustuğunu gördüm . hemen kalktım baktm kafesin üstüne 3 parça yem bırakmış bide kafesin yanına aynı sekilde kustu. gayet sağlıklı ucuyo . ötüyo oyunlar oynuyo . böyle bikere kusmaktan bişey olurmu ? Sabahtan beri takip ediyorum daha hiç kusmadı . Bide kustuğu gibi hemen kafese girip yem yemeye basladı. Sizce bi problem varmı ?

kuşunuzu takip edin.. kusmasının birkaç nedeni olabilir.. dişi kuş ise üreme dönemine girmiş olabilir.. eğer üreme döneminde değilse bir rahatsızlıgı vardır.. son 1 gün icerisinde tükettiği şeylerden kaynaklanıyor da olabilir.. örnek olması acısından söylüyorum.. kuslarımdan bir tanesi, çay bardagımdan cay ictiginde 10 dk sonra kusmaya baslıyordu.. bunu bildigim icin çay icmesine müsade etmemekle sorunu cözmüş oldum.. yememesi gereken bir sey yemis olabilir.. ya da üreme dönemine girmis bir dişidir.. kusma durumlarında ilk akla bunlar gelir.. bunun dısında rahatsızlanmıstır ki bu en ciddisi..

bnmkide kusuyordu 1,5-2 hafta önce buraya yazdım yemleri öğütemeyince kusabiliyorlar dediler bide elimi kafese sokunca heyecandan kusuyor

yem öğütememiş Olablirmi . Cünkü olduğu gibi çıkarttı direk yemleri .

olabilir benim kuşumda öyle tüm tüm 4-5 tane çıkarıyordu 2-3 gün sonra geçti kusması

kullanıyorum . Ama paketli kum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:21 --

markası Gold wings

paketin arkasını okudum almadan once . baya bi vitaminleri falan var . tabi katkı maddesi ne kadardır bilemem ama . korktum öyle kustuğunu görünce .

Kumu vıtamın için degıl öğütmek amaclı vereceksınız mınerleri ve vıtamınlerı başka sekılde alacak kalamar kemigi ve mıneral bloklardan alacak

Geri