petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ilk defa kustu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gamze USLU tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Gamze USLU
    Gizli

Arkadaşlar bugün oturduğum yerden şirinin kustuğunu gördüm . hemen kalktım baktm kafesin üstüne 3 parça yem bırakmış bide kafesin yanına aynı sekilde kustu. gayet sağlıklı ucuyo . ötüyo oyunlar oynuyo . böyle bikere kusmaktan bişey olurmu ? Sabahtan beri takip ediyorum daha hiç kusmadı . Bide kustuğu gibi hemen kafese girip yem yemeye basladı. Sizce bi problem varmı ?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşunuzu takip edin.. kusmasının birkaç nedeni olabilir.. dişi kuş ise üreme dönemine girmiş olabilir.. eğer üreme döneminde değilse bir rahatsızlıgı vardır.. son 1 gün icerisinde tükettiği şeylerden kaynaklanıyor da olabilir.. örnek olması acısından söylüyorum.. kuslarımdan bir tanesi, çay bardagımdan cay ictiginde 10 dk sonra kusmaya baslıyordu.. bunu bildigim icin çay icmesine müsade etmemekle sorunu cözmüş oldum.. yememesi gereken bir sey yemis olabilir.. ya da üreme dönemine girmis bir dişidir.. kusma durumlarında ilk akla bunlar gelir.. bunun dısında rahatsızlanmıstır ki bu en ciddisi..

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    bnmkide kusuyordu 1,5-2 hafta önce buraya yazdım yemleri öğütemeyince kusabiliyorlar dediler bide elimi kafese sokunca heyecandan kusuyor

4. Gamze USLU
    Gizli

yem öğütememiş Olablirmi . Cünkü olduğu gibi çıkarttı direk yemleri .

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  6. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    olabilir benim kuşumda öyle tüm tüm 4-5 tane çıkarıyordu 2-3 gün sonra geçti kusması

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Kuş kumu kullanıyormusunuz ?petshoplarda satılan luks olanlardan bahsetmıyorum ama :)

8. Gamze USLU
    Gizli

kullanıyorum . Ama paketli kum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:21 --

markası Gold wings

9. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
  10. Gamze USLU
    Gizli

paketin arkasını okudum almadan once . baya bi vitaminleri falan var . tabi katkı maddesi ne kadardır bilemem ama . korktum öyle kustuğunu görünce .

11. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    Kumu vıtamın için degıl öğütmek amaclı vereceksınız mınerleri ve vıtamınlerı başka sekılde alacak kalamar kemigi ve mıneral bloklardan alacak

Sayfayı Paylaş