Karadeniz Pet

ilk muhabbet kuşu deneyimim

küçücük yüregini korkutmadan nasıl eğitebilirim ilk deneyimim

• yardım

• lazım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
hafif hızlı uzatsam geri çekiyor ama yeterince yavaş olunca sevdiriyor her yerinden yaklaşık 1 saat elimde yem tuttum gelmedi her tarafım tutuldu :)

birazcık hızlı uzatsam geri çekiliyor hemen ama yeterince yavaş olursam sevdiriyor heryerinden hemen mayışıp gözlerini kapıyor ama yem yemiyor 1 saatten fazla tuttum sabırla bekledim sadece bön bön baktı yemedi

birazcık hızlı uzatsam geri çekiliyor hemen ama yeterince yavaş olursam sevdiriyor heryerinden hemen mayışıp gözlerini kapıyor ama yem yemiyor 1 saatten fazla tuttum sabırla bekledim sadece bön bön baktı yemedi

Sürekli ikram etmeniz gerekmekte. Gün içerisinde 5er dk gibi süre şeklinde yem ikram etmeniz gerekiyor sık sık. Özellikle karnının acıkması ve yemliğe doğru gitmeye istekli olduğu durumlarda siz ondan önce davranıp yem ikram edebilirsiniz. Eğitim sırasında biraz fazla gözlemci olmak gerekiyor çabucak alışmasını sağlayabilmek için :)

valla 8 gün oldu günde ortalama 4 saatimi veriyorum benden sabırlı cıktı bıkıyorum açıkçası artık :(

yemi uzatınca boşboş bakmakla yetiniyor özellikle bugün yem denedim sabah 6 dan beri ayaktayım

Yanlış anlamadıysam halen kafes içinde alıştırmaya çalışıyorsunuz. Tekrar söylüyorum, kafes içinde eğitim olmaz. Eğer ısrarla çeşitli yerlerde yazanları uygulamak istiyorsanız kolay gelsin size.

yok kafes içinde değil . Ayrıca yanlışsam düzeltin herbirinin farklı karakteri var onlar canlı demiştiniz hepsinin alışma süresi farklı ve eğitimi farklı demek oluyor bu yani eminmisiniz hepsininde sadece kafes dışınca alıştığına çünkü dediklerinizle çelişir bu durum

yok kafes içinde değil . Ayrıca yanlışsam düzeltin herbirinin farklı karakteri var onlar canlı demiştiniz hepsinin alışma süresi farklı ve eğitimi farklı demek oluyor bu yani eminmisiniz hepsininde sadece kafes dışınca alıştığına çünkü dediklerinizle çelişir bu durum
Kuşla yakın bir bağ kurmadan nasıl kendinize alıştırıp eğitmeyi düşünüyorsunuz? Bu bağı da ancak dışardayken kurabilirsiniz. Kafeste değil.

En çok sevdiği oyuncağı alın elinize. Onunla kendize alıştırmayı deneyin birde. Zillede olabilir. Dikkatini çekebilecek her şey ile

sanırım sorunu aşıyorum yavaş yavaş . elimi usulca uzatıp biraz okşadıktan sonra usulca elime alıyorum biraz panikliyor severek uyutuyorum daha az korkmaya başladı elimdeyken kalp atışlarının hızlanmadığını farkettim artık . Sanırım bikaç gün bu şekilde yaparsam sorunu aşıcam. Oyuncak konusunda kafes cok büyük değil oyüzden kalabalık tutmayım içini dedim. Sadece salıncağı var . Top falan alıcam dışarda oynatmak için ama önce güvenini kazanayım dedim :)

yeni kuş aldım yaklaşık 3 aylık ve alalı 6 gün oldu şuan omzumda geziniyor bu iş tecrübeyle alakalı biraz :) geldiği gün elimde duruyordu şuan ben bu yazıyı yazarken benim üzerimde geziniyor.
yapmanız gereken kuşu sakin bir odaya alıp orada onunla gün içinde ara ara konuşup elinizi ayaklarına değdirip konuşmanız kısa sürede size alışacaktır :)

8 gün oldu alalı inanırmısın annemle babamla okadar konuşmuyorum :) teşekkürler cok güzel yardımcı olacak fikirler bilgiler ögrendim

farklı bir taktik deyeneyek ilerleme kaydettim yalnız bir sorum daha olacak bunun ateşi var gagası ve ayakları cok sıcak ve kakası kremit rengi kırmızımsı acaba ciddi bir şey varmıdır

farklı bir taktik deyeneyek ilerleme kaydettim yalnız bir sorum daha olacak bunun ateşi var gagası ve ayakları cok sıcak ve kakası kremit rengi kırmızımsı acaba ciddi bir şey varmıdır
Sıcak olması normal kuşların vücut ısısı bizden yüksektir ama tuvaletinin o renk olması sorun olabilir net bir bilgi veremem malesef

Geri