Karadeniz Pet

Ilk yumurta bugün geldi :)

Tamam da neden kırıyor onu çözmek lazım. Kuşlar ne kadar süresir sizde. Bulundukları ortam nasıl bir yer. Işık ne zaman kapanıyor. Ara ara açılıp kapanıyor mu ortamlarındaki ışık. Havadar mı değil mi gündüz aydınlık mı vs vs.
Hocam dişi 1.5-2 senedir bizde, Oda resmini eve geçince atarım. Bence gayet güzel yerdeler, rahatsız edilmiyor gündüz ana akşam illaki ışık açılıp kapanıyor.

İmkan varsa ışığı sabit bir saatte kapatın arada kapatıp açmayın. Bir ihtimal ondan olabilir.

Kullanın tabi. Keşke 4. Yumurta gelmeden halledebilseydiniz. Erkeği yanına attınız mı tekrar ?

Kırdıktan sonra attıysanız tamam. Zaten faili tespit etmiş durumdayız. Garibim Erkeğin günahını almışız :D

Kırdıktan sonra attıysanız tamam. Zaten faili tespit etmiş durumdayız. Garibim Erkeğin günahını almışız :D
hahhaha aynen :D Öyle yaptım dişinin kırdıgını anladıktan sonra attım, şu sahte yumurtalar 1-2 güne gelir sanırım o zaman hemen koyayım mı folluga? ve kaçtane koyayım? Bu arada eğer Yine yumurtlarsa yarın falan, alıcam yumurtasını kavanozdaki yemlerin arasına bırakıcam hocam

Evet öyle yapın sahte yumurta gelene kadar. Madem kıracaksın niye yumurtluyorsun bre manyak dişi :D sahte yum gelir gelmez koyun folluğa tek koymanız yeterli.

@Selçuk YÜKSEL hocam bugün yumurtalar elime geldi yumurtanın büyüklük oranı normal hiçbir sıkıntı yok, ama üzerinde ufak siyah lekeler var. Sıkıntı olur mu? Ojeyle boyasam mı beyaza napsam :D resim aşağıda ;

jWnZ6n.jpg

Son düzenleme:
Sahteyi hemen koyuptepkisini ölçün. Gerekirse yarın yumurtayı altına sürersiniz.

:D:D:D:D:D siz de onu pencereden atın ne deyim :D Sahte yumurtayı nasıl atabilmiş o da ilginç. Stres yaptığı birşeyler var ama ne ?

:D:D:D:D:D siz de onu pencereden atın ne deyim :D Sahte yumurtayı nasıl atabilmiş o da ilginç. Stres yaptığı birşeyler var ama ne ?
ahahah hocam değiştircem galiba bu gidişle :D Hocam bilmiyorum ki neden stres yapıyor. Ne yapayım bodruma mı kapatayım insan görmesin :D Valla tekrar yumurta koydum bu sefer 6 tane. 1 ay daha sabrederim baktım olmuyor, değiştireceğim hocam.

Stresin sebebi insan görmesi demiyorum. Yumurtlama önce bol bol insan görmüşse bunu sorun etmeyecektir. Sonuçta sizin dediğiniz gibi bodruma koysanız bile yem su için gideceksniz yanına. Başka bir sebebi var mutlaka az veya düzensiz uyku bile sebep olabilir.

Yarından itibaren akşam 7 dedimi üzerlerini kapatayım sabah 7 de açayım hocam bunu düzenli şekilde tekrarlıyayım. Belki faydası olur.

7 değilde 9 da kapatıp 7 de açın. Gerçi sıcak olabilir bu defa da ki kesin ondandır da diyemiyorum.