Karadeniz Pet

illk yumurta

paşavesevimli

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ,
dişi kuşum bugün ilk yumurtasını yaptı fakat üzerine yatmıyor :( yuvalığa yatıyor ama yumurtayı altına almıyor bunun için ne yapabilirim ? bir de kafes ışık almadığı zaman dişi kuşum yuvadan çıkıp tüneğe konuyor ve uyuyor bu yüzden kafesin yanına bir gece lambası koymalı mıyım ? ve dişi kuşuma özel yem karışımını ne aralıkta vermeliyim ?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Daha yumurta yapacaktır şu an için bakmaman daha iyi olur yuvalığa strese girmesin kuş.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

teşekkürler :) gece lambası koymalı mıyım kafesin yanına ? ve özel yem karışımını ne aralıkta vermeliyim ?

Gece lambası olayını bilmiyorum nasıl yapılıyor istiyorsan dene bakalım yine çıkıp uyuyacak mı :) mama mı özel yem dediğin

Gece lambası koy ama kuşlara çok yakın olmasın odaya loş bir ışık versin yeter :)

Gece lambası olayını bilmiyorum nasıl yapılıyor istiyorsan dene bakalım yine çıkıp uyuyacak mı :) mama mı özel yem dediğin

özel mama işte havuç, irmik, mısır unu, yumurta, bisküvi, bira mayası,keçiboynuzu tozu karışımı

Son düzenleme:
peki :) çok teşekkür ederim cevaplarınız için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

bir sorum daha olacaktı :
yumurtanın dolu yada boş olduğunu ne zaman anlayabilirim ?
tekrar teşekkürler cevaplarınız için :)

Sakın ama sakın gece lambası koyma kuşlarımızın da uyumaya ihtiyacı var.. Ayrıca ilk yumurtadan sonra genelde yatmazlar 2. 3. yumurtadan sonra genellikle yatarlar buna takılma.. Bu aralar sıkı sık yuvasına bakma strese girip huzursuz olursa yumurtlamayı keser ve o yumurtayıda yer.. 1 hafta sonra yumurta kontrolü yapabilirsin tabi ilk yumurta için bu.. bence sen 10. gün falan yap garanti olsun

Ben de gece uykusu düzenini bozmamaktan yanayim
Gece lambasi hayvanin metabolizmasini olumsuz etkiler,,
Dogal yaşami nasilsa o şekilde devam ettirmelisiniz

3. yumurtadab sonra 7 hatta bazen 8 den sonra yatmaya başlar

benımkıde 12 sınde yumurtladı bugun ayın 16 sı hala ymurtlamadı benım bıldım gun asırı yumurtlar nedenı nedır

benımkıde 12 sınde yumurtladı bugun ayın 16 sı hala ymurtlamadı benım bıldım gun asırı yumurtlar nedenı nedır
gün aşırı yumurtlamaz iki günde bir yumurtlar. bazen bi kaç gün gecikme olabilir. ama genellikle iki günde bir yumurta alırsınız. İLK YUMURTAYADA YATMAZ HEMEN 4. YUMURTADAN SONRA YATAR KAFANIZA TAKMAYIN YATACAKTIR...

Kuşlar ilk yumurtada yatmazlar, nedeni ise yavrularının eşit zamanlarda yumurtadan çıkmasını sağlamak.

Geri