İnsanın inanası gelmiyor.

Konusu 'Onun Anısına' forumundadır ve Hasan METE tarafından 7 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Hasan METE

Hasan METE Süper Üye

Beğenileri:
    15
    Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum vardı. Dişi Limon ve Erkek Köpük. Limon bana geldiğinde hastaydı ve tam 10 ay boyunca limonla ilgilendim ve bu süre zarfında bazılarının hayvan deyip geçtiği, alt üstü kuş işte dediği köpük (erkek olan muhabbet kuşum) dişisi yem yiyemeyecek durumda hastayken onun ağzına yem Kustu. onu neşelendirdi. ona su içirdi. kaç kere tünekte limona kızarak yem yemeye gönderdi. Limon her rahatsızlandığında hareketsiz dururdu, tüylerini kabartırdı ama köpük hasta bile olsa kabarmazdı. hiç hastalığını belli etmezdi. Bizden korkardı ama limon yanımızdayken limon yalnız kalmasın diye limonun yanına gelirdi. Üniv. öğrencisiyim. yaz okulu için karabüğe geldim ve canlarımı evde bıraktım. bir gün annem aradı ve acı haberi verdi köpüğüm hiç hastalık belirtisi göstermeden bir sabah kafesin dibinde ölü bi şekilde bulmuşlar. çok acı bir durum insanın inanası gelmiyor. Bu acı hepimizin başına gelmiş ve gelecek bir olay. Allah hepimize sabır versin arkadaşlar. mubişlerimizin ömrü tüyü kadar çok olsun.

2. merveenur

merveenur Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    çok üzüldüm :( belirtisiz olması en kötüsü bence

Hasan METE bunu beğendi.
  3. osmanmankirci

osmanmankirci Profesyonel

Beğenileri:
    76
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Muhabbet kuşları hastalığını belli etmezler.Hep neşeli olmaya çalışırlar.

4. Hasan METE

Hasan METE Süper Üye

Beğenileri:
    15
    Bir yerde okumuştum. Muhabbet kuşları sürü halinde yaşarlar bu yüzden hastalansalar bile sürüdekilere bunu belli etmezlermiş. böyle bir içgüsel davranışları varmış.

Sayfayı Paylaş