Karadeniz Pet

ırkı ne ?

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkdaşlar yeni kuşumun türünün ne olduğunu çok merak ediyorum o kadar araştırmama rağmen ırkının ne olduğunu bulamadım.. Renkleri falan İnanılmaz güzel bir kuş fakat ırkının ne olduğunu bilen varsa bana yardımcı olabilirmi ?

xJzN6Q.jpg

w1ZBDN.jpg

KlNp9J.jpg

yerli ve kızışkın bir erkek yalnız kafa yapısı iri bir kuş

hahahaha :D Nasıl yaşlı oldugu ve çek kırması oldugu kanısına vardın dostum bravo valla :) Yada şöyle sorim yaş tespitini nerden anlarsın ve kırmalık olarak çekle ne kırılmış olabilir :)) Yahu arkdaşlar bitarafınızdan sallamayın konuların altına da saçma sapan yorumlar yapmayın 10 yılımı vermişim bu işe sadece yorum yapmak için yorum yapmayın. Kuşun Irkı yellow face spangle ve şuanda 11 aylık iri bir yerli kuş ;)

Onu bunu bilmem ama kus cok guzel masallah

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Eyvallah kardeşim daha güzelleri senin olsun.

Irkı biliyorsun neden soruyorsun öyleyse
O dediğin mutasyon ayrıca ırk değil
LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
hahahaha :D Nasıl yaşlı oldugu ve çek kırması oldugu kanısına vardın dostum bravo valla :) Yada şöyle sorim yaş tespitini nerden anlarsın ve kırmalık olarak çekle ne kırılmış olabilir :)) Yahu arkdaşlar bitarafınızdan sallamayın konuların altına da saçma sapan yorumlar yapmayın 10 yılımı vermişim bu işe sadece yorum yapmak için yorum yapmayın. Kuşun Irkı yellow face spangle ve şuanda 11 aylık iri bir yerli kuş ;)

sizde sallamışsınız burda yellow face spangle bir ırk değil renk kombinasyonudur. renk kombinasyonlarını ırk olarak görüyorsanız 10 yıl boşa beslemişsiniz kuşları.

ırkı da evet kırık ama o kırığı bu kırığı demek zor.

güzel bir kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

Irkı biliyorsun neden soruyorsun öyleyse
O dediğiniz mutasyon ayrıca

ırkı bilmiyor başka bir forumda ercan adı ile konuyu açmış ordaki üreticilerden biri bu rainbow değil yellow face spangle demiş arkadaşa arkadaşta bunu ırk sanmış. olur böyle durumlar.

arkadaşlar yorumlarınızı yaparken kırıcı sözlerden sakınalım lütfen

Banlanan üyelerden biri muhtemelen

sizde sallamışsınız burda yellow face spangle bir ırk değil renk kombinasyonudur. renk kombinasyonlarını ırk olarak görüyorsanız 10 yıl boşa beslemişsiniz kuşları.

ırkı da evet kırık ama o kırığı bu kırığı demek zor.

güzel bir kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

ırkı bilmiyor başka bir forumda ercan adı ile konuyu açmış ordaki üreticilerden biri bu rainbow değil yellow face spangle demiş arkadaşa arkadaşta bunu ırk sanmış. olur böyle durumlar.

1 . Kuşun zaten yanına yellow face spangle ( iri bir yerli ırk yazmışım ) kuşun ırkına yellow face spangle yazmadım yada yanlış anlaşıldım bilmiyorum...

2. Kuşun Anası babası yerli bir kuş Çıkan yavru nasıl Kırık oluyor ben hala ordayım :)

3) Evet Diğer bir sitede Aynı konu mevcut Ve araştırmama rağmen bulamadım ve kuşun Yellow face spangle oldugunu daha yeni öğrendim..

4) Neden bukadar zorunuza gidio bazı şeyler anlamak güç :)

Kardeş bişey zorumuza falan gitmiyor insanlar yardım etmeye çalışıyor. Yerli kuş olduğunu biliyorsun neden konu açıyorsun? Arkadaş bi tahmin de bulunmuş sadece Madem 10 yıllık kuşçusun sorma kimseye. Amacın nedir?

Kardeş bişey zorumuza falan gitmiyor insanlar yardım etmeye çalışıyor. Yerli kuş olduğunu biliyorsun neden konu açıyorsun? Arkadaş bi tahmin de bulunmuş sadece Madem 10 yıllık kuşçusun sorma kimseye. Amacın nedir?

Diğer bir sitede açtığım ırkı nedir konusuda bana ait ... Şurda haklısınız Konunun başlığını ırkı nedir diye yanlış açtım... Kuşun hangi varyeteye ait olduğunu öğrenmekti amaç kesinlikle burda haklısınız .. Kaldıki 10 yıldan beri kuş besleyen kişinin tabiki bilmediği ve öğrenmedği yada yeni öğrendiği birçok şey olabilir bu habire söylemenize anlam vermiş değilim..

Diğer bir konu burda Amaç kimseyi ezmemek veya ezmeye çalışmamak olduğunu düşünüyorum fakat bilip bilmeden yorum yapmak nekadar doğru ?

Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum herkese teşekkürler

yorum bile yapmayın bu arkadasa vaktine calmaya kimsenin hakkın yok

:D cevap hakkı doğdugu için yazdım 10 sene bosuna vermissin bence kusa hitap tarzınada az dikat edersen sevinirim forum düzeni için

yorum bile yapmayın bu arkadasa vaktine calmaya kimsenin hakkın yok

Öncelikle vaktine calmaya kimsenin değil kimsenin vaktini çalmaya olucak o bir diğeri buna senin gibi bir kaçı karar veremez kaldiki 2 kişi konuşurken veya tartışırken 3.bir kişiye laf hakkı doğmuyor :)

Saygılar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

:D cevap hakkı doğdugu için yazdım 10 sene bosuna vermissin bence kusa hitap tarzınada az dikat edersen sevinirim forum düzeni için

Dostum sabahdan akşama kadarda laf hakkı doğsa sana sen yorum yapma nolur :)

Allah esirgesin,maşallah çok güzel bir kuş.

Şunları da yazmadan geçemem sanırım,affola:

Ana babasının yerli olduğunu kim ne bilsin efenim, çiftleşirken hangi birimiz yanındaydık? Bilmemne kırığı diyenler olabilir adı üstünde tahmin yürütüyorlar,kimse müneccimle yakın ilişki kurmadı neticede. Başka bir tür'e,başka bir ırk'a yahut mutasyona benzetilmiş olamaz mı? Bunları düşünerek toleranslı davranmak çok mu güç? Bunca gönül kırmaya lüzum var mıydı? Bence malayani olmuş hezeyanlarınız. Her neyse; Dilerim üslubunuzda kuşunuz kadar güzel olur

Arkadaşım öncelikle maşallah diyorum kuşuna rengi farklı bi kuş ama yerli.Ve ikincisi arkadaşlar burası düzgün bi forum burda kimse kimseye laf sokma bilmişlik taslamaya kalkmasın.Tartışmaya mahal vermeyin ayıptır konuşma tarzınıza dikkat edin.Burdaki ortamı bozmayalım

Geri