petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ırkını ve cinsini öğrenebilirmiyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erdem KARAMAN tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Erdem KARAMAN

merhaba arkadaşlar ben adanadan erdem,muhabbet kuşu aldım bir çift ,ama bir türlü emin olamadım ırkı ve cinsleri hakkında,yardımcı olursanız sevinirim,hangisi erkek hangisi dişi

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Öncelikle ailemize hoşgeldiniz Erdem Bey :)

Irkları yerli fakat sağdaki kesin erkek ama soldaki kuşun ceresini yakından çekip fotosunu koyarsanız daha net cevap alırsınız. MaşAllah kuşlarınız çok güzel.

3. Erdem KARAMAN

4. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    bu dişi olan kuşlar daha 4 veya 5 aylık tahminen .ve yerli ırk aramıza hoşgeldin

5. Erdem KARAMAN

sağllun,sağdaki fotoda kuşun gagası pespembe erkek olup olmadığından teredüt etmiştim.

6. Erdem KARAMAN

sağolun ikisidemi dişi :((

7. Erdem KARAMAN

tekrar resim çektim bunlardan hangisi dişi ve erkek ,eğer aynı çins ise değiştireyim

8. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    dişi ve erkek son mesajdaki resimlere göre söyledim sırasını.. Daha gagasındaki siyahlıklar gitmemiş 2 aylık bile değiller.. Çift olmalarını istiyorsanız kafeslerinden dışarı bırakmayın ve fazla rahatsız etmeyin..Mamasını suyunu vitaminini eksik etmeyin.. maşallah bu arada çok tatlılar..

9. Erdem KARAMAN

sağolun ,krom kafes dahil iki kuş tünek yemlik hepsini 45 tl aldım,çok ucuz geldi bana,vitamin alayım yavrularıma,bide tahta tünek değilmi

10. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    uygun fiyata almışsın nerden aldın hangi il

11. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    vitamin vermeye 2 3 hafta sonra başlayın şuanda hemen vermeyin.. Tahta tünek sağlıkları açısından önemli.. Mama tarifide sitede mevcut ekleme yaparak kendinize göre kuşlara verirsiniz..

12. Erdem KARAMAN

adanadan,yolda kuş satan bi satıcıdan,kafes krom kullanılmış daha önce belli ama büyük ve sağlam,güzelcene temizledim,çocukkende vardı mubişlerim hatta yavrulatıp ,yavrularını satarak harçlığımı cıkartırdım,geri döndük bakalım bu hobimize

13. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    tahmnen sol elindeki erkek resme göre bakarsn

14. Erdem KARAMAN

ikinci resimdeki pempe burunlu olanı mı diyorsun

15. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Sağdaki dişi, soldaki erkek.

16. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlarınız iki aylık civarı temiz kuşlar Maşallah ..cinsiyet konusuna gelirsek tam net bişey söyleyemem erkek gibide dişi gibide..biraz daha büyümesi lazım net cvp lar için.

17. Seher Ün ERTEK

:):):):):):):):):):)

18. Erdem KARAMAN

cevaplar için sağolun,sanırım dişi ve erkek biraz büyümelerini bekliyecez artık

19. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Elinizde tutup gösterdiğiniz resimlerde evet ilki dişi diğeri erkek. 2-2,5 aylık kuşlarınız. Renkler güzel. Hayırlısı olsun

Sayfayı Paylaş