Karadeniz Pet

ırkını ve cinsini öğrenebilirmiyim

• Konbuyu başlatan Erdem KARAMAN
  • Başlangıç tarihi
E

Erdem KARAMAN

Guest
merhaba arkadaşlar ben adanadan erdem,muhabbet kuşu aldım bir çift ,ama bir türlü emin olamadım ırkı ve cinsleri hakkında,yardımcı olursanız sevinirim,hangisi erkek hangisi dişi

Öncelikle ailemize hoşgeldiniz Erdem Bey :)

Irkları yerli fakat sağdaki kesin erkek ama soldaki kuşun ceresini yakından çekip fotosunu koyarsanız daha net cevap alırsınız. MaşAllah kuşlarınız çok güzel.

bu dişi olan kuşlar daha 4 veya 5 aylık tahminen .ve yerli ırk aramıza hoşgeldin

Öncelikle ailemize hoşgeldiniz Erdem Bey :)

Irkları yerli fakat sağdaki kesin erkek ama soldaki kuşun ceresini yakından çekip fotosunu koyarsanız daha net cevap alırsınız. MaşAllah kuşlarınız çok güzel.

sağllun,sağdaki fotoda kuşun gagası pespembe erkek olup olmadığından teredüt etmiştim.

tekrar resim çektim bunlardan hangisi dişi ve erkek ,eğer aynı çins ise değiştireyim

dişi ve erkek son mesajdaki resimlere göre söyledim sırasını.. Daha gagasındaki siyahlıklar gitmemiş 2 aylık bile değiller.. Çift olmalarını istiyorsanız kafeslerinden dışarı bırakmayın ve fazla rahatsız etmeyin..Mamasını suyunu vitaminini eksik etmeyin.. maşallah bu arada çok tatlılar..

sağolun ,krom kafes dahil iki kuş tünek yemlik hepsini 45 tl aldım,çok ucuz geldi bana,vitamin alayım yavrularıma,bide tahta tünek değilmi

uygun fiyata almışsın nerden aldın hangi il

vitamin vermeye 2 3 hafta sonra başlayın şuanda hemen vermeyin.. Tahta tünek sağlıkları açısından önemli.. Mama tarifide sitede mevcut ekleme yaparak kendinize göre kuşlara verirsiniz..

adanadan,yolda kuş satan bi satıcıdan,kafes krom kullanılmış daha önce belli ama büyük ve sağlam,güzelcene temizledim,çocukkende vardı mubişlerim hatta yavrulatıp ,yavrularını satarak harçlığımı cıkartırdım,geri döndük bakalım bu hobimize

tahmnen sol elindeki erkek resme göre bakarsn

kuşlarınız iki aylık civarı temiz kuşlar Maşallah ..cinsiyet konusuna gelirsek tam net bişey söyleyemem erkek gibide dişi gibide..biraz daha büyümesi lazım net cvp lar için.

cevaplar için sağolun,sanırım dişi ve erkek biraz büyümelerini bekliyecez artık

Elinizde tutup gösterdiğiniz resimlerde evet ilki dişi diğeri erkek. 2-2,5 aylık kuşlarınız. Renkler güzel. Hayırlısı olsun

Geri