Karadeniz Pet

ishali bi türlü geçmedi

• Konbuyu başlatan Furkan TOPALOĞLU
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan TOPALOĞLU

Guest
ustalarım daha önce de konu açmıştım benim erkeğin ishalini bir türlü geçiremedik ne patates ne kahve ne de avidiare ilacı hiç biri geçiremedi yani sorun başka bişey mi nedir sizin fikirleriniz neler artık benim aklım almıyor yardımlarınızı beklerim

Suyuna koyabileceğiniz ilaçlar var buyolla iyileştirebilirsiniz. Ama yinede bir uzmandan yardım almanızı öneririm. Veteriner veya Petshop'a götürebilirsiniz...

hocam avidiare yazdım bu ilaç suya koyuluyor zaten

Dostum ne yaptıysan geçmediye götür veterinere 10,15 lira alır en fazla ;)

hocam mesele para değil en iyi çözüm neyse onu uygulayacağız saolun öneriniz için diğer ustalarımızı da dinleyelim de bakacaz duruma göre

İlacı belli bir zaman aralığında kullanman lazım. 1-2 günde geçmez ki. Ama yinede veterinere götür ishal ölümcül olabiliyor.

hocam ilacın prospektüsünde 1 hafta diyor bizde 1 hafta kullandık gelişme yok

Kuşu 25-26 derece sıcaklıkta tutun. Sadece kuru yem verin. Eczanelerde bulabileceğiniz Bemiks Kompoze 5 ml ampulün yarısını (2,5 ml) suluğa katın. 10 saatte bir değiştirin suyunu. Kuş iyileşene kadar banyo yaptırtmayın. Geçmiş olsun...

Yapacağınız şey çok basit kafesinden muhabbet yemlerini alın ve 3-4 gün boyunca sade kanarya yemi kullanın ishali hızlı bir şekilde geçecektir hiç bir ilaç kullanmanıza gerek yok .....

Cihan ustamın dediği gibi sadece kanarya yemi hemen ilaca yönelmenize gerek yok

Tamam abilerim bilgiler için Allah razı olsun hemen uygulayacağım

Arkadaşlarında dediği gibi kanarya yemi doğru bir yöntem. Benim sana tavsiyem ise kanarya yemi ile beraber suluğuna 2 damla limon damlat hiçbir şeyi kalmaz. Benimde kuşum ishal oldu aynı yöntemle atlattı. Geçmiş olsun...

Saolun ustalarım fakat kuşum bayramın 1. günü öldü hepinize bilgiler için teşekkürler

Başınız Sağolsun.:(:(

Çok saolun ustalarım bayramın sevinci bile kursağımda kaldı evde tam bi hüzün vardı ama Allah sevdiklerimizi başımızdan eksik etmesin ne diyelim

Geri