Karadeniz Pet

İyileşmeyen Solunum Rahatsızlığı

• Konbuyu başlatan Ertan ERKILIÇ
  • Başlangıç tarihi
E

Ertan ERKILIÇ

Guest
Arkadaşlar,benim muhabbet kuşunda gözlemledigim kadarıyla yaklaşık 1 aydır devam eden rahatsızlıklar var:
-Solunum darlığı,kuyruk sallama,kuyruk titretme,nefes rahat alabilmek için kanatlarını sürekli açma
-Kaşınma, özellikle popo kısmı ve göğüs kısmı
-Geceleri halsizleşme,durgunlaşma
-Zamanla uçma yetisini kaybetme ve kısa süre uçtuktan sonra nefes krizine girme
-Sadece aksırma
Muhabbet kuşu:
-Gündüzleri ötüşü ve canlılıgı kısmen iyi
-Yem yemesinde sıkıntı yok
-Herhangi bir kabarma yok,ayak sıcaklıgı iyi
-Burun akıntısı,öksürme yok
Kuşu veterinere götürdüm monodoks denilen bir antibiyotik tedavisi uyguladım,hastalıgı gecmedi
Daha sonra hastalık geçmiyince veteriner bu sefer ventolin ile sıcak banyo buharı tedavi etmemi istedi onu da uyguladım,o da kısmen rahatlama sagladı fakat bir sonuc alamadım.
Aviastım uyguladım o da olmadı.Arkadaşlar bu hastalıgın bir tedavisi yok mu?Nedir bu hastalıkTecrubeli arkadaşLardan yardım bekliyorum...

Veteriner kesinlikle solunum yolu enfeksiyonu koyduysa çözüm neo-terramycine dir. Geçmiş olsun.

veterinerin egzotik hayvanlar hakkında bilgisi pek yok.onun için kesin bir tanı koyamadı.ben intrnette araştırma yaptım biraz ,peki bu hastalık hava keselerine veya solunum yollarına parazit bulaşmış olabilir mi?Özellikle elime aldıgımda aşırı derecede korkup,nefes krizine giriyo ve sıklıkla aksırıyor.soguk algınlıgı,nezle veya bronşit belirtileri yok anlamadım bu hastalıgı...

Geri