petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Jumbolarda tık yok.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz ATEŞ tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar jumbo çiftimi alalı 4-5 ay rahat oldu ve hala tık yok mama veriyorum , yemlerine nijer katıyorum , suluklarına bal koydum , yumurta kaynattım hepsini denedim ve bi sonuç alamadım kuşlarımı kimsede rahatsız etmiyor 3 katlı mdf kafesimde duruyor öyle.

2. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    :)) ah ah bide bana sor :))

3. M.Halik Kara

Jumbolardan zor yavru alınıyormuş hocam duyduğuma göre senelerce bekleyenler olmuş

Kolay gelsin inş. alırsınız yavru en kısa zamanda

4. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bir yerde duydum popolarının oradaki tüyleri çek kabak olsun ora ne derece doğru bilmiyorum sadece bir duyum

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0

Valla hocam ikimizde aynı dertten gidiyoruz o zaman , çiftleri bi kaç gün ayırıp öyle deniyecem.

6. Sinan ÇELİK

Jumbolar çok nazlı oluyor yerini sevmemişte olabilir çok kuş olan ortamda üremeleri daha kolay oluyor. Bol şans ;)

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    jumbo ve showlar çok hassas hayvanlar kafesi benimser yuvalıgı benimsemez yuvalıgı benimser kafesi benimsemez jumbolarda en garanti yol yavruyken alıp damızlık olarak yetiştirmek. yada hazır takım olarak bir önce üretici yada hobici hangi şartlarda beslemişse pvc kafes veya metal kafesse aynı şekilde devam etmek lazım. öbür türlü altın tabakta versen mamayı olmazsa yine olmaz

8. zemeskis

zemeskis Guest

Çiftinizin yaşları nedir. Ve kimden aldınız. Bulundukları ortam nasıl. Verdiğiniz mamanin içerisinde neler var. Sularına herhangi birşey katıyor musunuz?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşim sende haklısın valla üreticiden aldım bende kuşları çift olarak 4-5 ay oldu durum böyle işte hayırlısı diyelim
    Kardeşim kuşlarım yaşı 1 yaşını geçmiş durumda , üreticiden aldım kuşları , bulundukları ortam salonda sesiz sakin kimse höyt möt demiyor kuşlarıma , mama ise siteden aldıgım mamayı veriyorim + haşlanmış yumurta ve havuç rendeleyip veriyordum , sularına vitamin koyuyorum 2 gün vitamin 2 gün normal su.

10. ömer duran yagar

hocam bır yerde okumustum jumbolardan yavru almak 1 yıl gıbı bır sure suruyormus ve yılda 1 kez yumurtlarmıs ne kadar dogru bılemem tabıkı.

11. Ahmet Behçet

yavru almak 1 yılda surebılır hıc de olmayabılır ama senede 1 kez yumurtladıkları dogru deıl benim üretici arkadaş var yanına gıdıyom kusları sureklı uruyordu. devamlı altları yumurta dolu yanı senede 2 sefer de yapıyor.

12. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    suni dolleme yap bak nasıl ciftleşmeye başlıyolar

13. zemeskis

zemeskis Guest

Bakımı ve beslenmesinde bir sıkıntı görünmüyor. Üreticiden de almışsın. Kendimden örnek vereyim. 6 çift jumbom var. İlk yumutayı 1 yil sonra alabildim. Bence de sabret. Senin ilacin sabır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:32 -->-> Daha önceki mesaj 22:30 --

Suni tohumlamanın sonu hüsran. Kimseye tavsiye etmem.

14. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Şuan dişiyi ayırdım ayrı kafese koydum bi kaç gün böyle deneyim bakalım ne olacak kızışacakmı böyle olmazsada bekleyecez artık.

15. ömer duran yagar

hmm zaten emın degılım sadece okumustum. oda yanlısmıs demekkı.

Sayfayı Paylaş