Karadeniz Pet

Kabuksuz yumurta yaptı

muhabbetçi

Paylaşımcı Üye
Sa bir önceki konuya resmini attığım kuşum az önce benim yardımımla yumurtladı fakat yumurtanın kabuğu yok sadece zar var kabuk yok kafeste gaga taşı ve mürekkep balığı kemiği var bi de kuş çok halsizleşti poposuda morardı ilk yumurtası olduğu için bunlar normalmidir ?

[url=http://hizliresim.com/OEGjaZ][/URL]

[url=http://hizliresim.com/Y4YoV6][/URL]

Kursağını kontrol edin aç kalmışsa su içirin hatta beslenemiyorsa ağızdan şırınga ile besleyin.
Belirttiğiniz gibi kabuksuz olduğu için yumurtayı itip çıkaramamış.

Mama verin yumurta kabuğunu rendeden geçirip mamasina katın kalamar kemiği ve Kum kesinlikle kafeste olsun inşaallah toparlar geçmiş olsun

o resimdeki kuş mu yumurtladı ?? o kuş bebek be daha !!!!!!! Kuşu öldürmeye mi çalışıosunuz !!!!!!!! 1 yaşından önce yumurtlamaması lazım.Yumurta için sadece kalamardan aldığı kalsiyumu değil kemiklerindeki kalsiyumu da kullanır cunku .Daha ilk tüyünü bile atmamış,burnu pembe,gözleri simsiyah bi bebek o !!! Ayırın o kuşu erkekten !!!!!!!!!!!!

Son düzenleme:
Kuş daha yavru eşe atmasaydıniz keşke yazık olmuş

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o resimdeki kuş mu yumurtladı ?? o kuş bebek be daha !!!!!!! Kuşu öldürmeye mi çalışıosunuz !!!!!!!! 1 yaşından önce yumurtlamaması lazım.Yumurta için sadece kalamardan aldığı kalsiyumu değil kemiklerindeki kalsiyumu da kullanır cunku .Daha ilk tüyünü bile atmamış,burnu pembe,gözleri simsiyah bi bebek o !!! Ayırın o kuşu erkekten !!!!!!!!!!!!

Kuş 1 yaş 3 aylık yavru felan değil bilip bilmeden konusmayalim

Herşey bir yana suçlayıcı ifadelerden kaçınmak gerekir. Kuş arkadaşımızın kuşudur. Erken eşe bile atsanız dişi kuş hazırlanmadan kolay kolay eş alıp yumurta yapmaz. Yapsa bile tasarruf sahibine aittir. Doğrusu önerilebilir ama ifade etme şeklimize dikkat etmek gerekir.
Kaldı ki arkadaşımızın kuşu 1 yaşın üzerinde imiş.

Herşey bir yana suçlayıcı ifadelerden kaçınmak gerekir. Kuş arkadaşımızın kuşudur. Erken eşe bile atsanız dişi kuş hazırlanmadan kolay kolay eş alıp yumurta yapmaz. Yapsa bile tasarruf sahibine aittir. Doğrusu önerilebilir ama ifade etme şeklimize dikkat etmek gerekir.
Kaldı ki arkadaşımızın kuşu 1 yaşın üzerinde imiş.

katılıyorum abi ifade şekli ne dikkat etmek lazım link atıyorum kuşu 1 aylıkken aldım ve forumda paylaşmıştım

Resim kuşun şu andaki hali mi?? Eğer öyleyse yine de değişen bişi yok.1 yaşın üstünde de olsa o kuşta gelişim geriliği var.İyi bi bakıma ihtiyacı var.Kaliteli yem,dal darı,mama takviyesi yapın.Kuşun 2-3 aylık kuştan farkı yok yahu.Henüz yumurtlatılmamalı.Kabuksuz yumurtlaması hiç de şaşırtıcı değil, hayvan daha ergenliğe girememiş gibi gözüküo; nerde kalmış yavru versin.

Son düzenleme:
A
Resim kuşun şu andaki hali mi?? Eğer öyleyse yine de değişen bişi yok.1 yaşın üstünde de olsa o kuşta gelişim geriliği var.İyi bi bakıma ihtiyacı var.Kaliteli yem,dal darı,mama takviyesi yapın.Kuşun 3 aylık kuştan farkı yok yahu.Henüz yumurtlatılmamalı.Kabuksuz yumurtlaması hiç de şaşırtıcı değil, hayvan daha ergenliğe girememiş gibi gözüküo; nerde kalmış yavru versin.

Arkadaşım quik yem kullanıyorum hafta da 3 gün olmak üzere pazartesi çarşamba cuma mama veriyorum sularına vitamin koyuyor um kuş bakımsız değil ve 1 yasin üzerinde bakımsız ve gelişim geriliği olan kuş yumurtlamaz karalamak için bahane bulmaya gerek yok kuşun bakımı gayet iyi

A

Arkadaşım quik yem kullanıyorum hafta da 3 gün olmak üzere pazartesi çarşamba cuma mama veriyorum sularına vitamin koyuyor um kuş bakımsız değil ve 1 yasin üzerinde bakımsız ve gelişim geriliği olan kuş yumurtlamaz karalamak için bahane bulmaya gerek yok kuşun bakımı gayet iyi

Arkadaşım niye kuşunu karalayım ki.Bu bana ne kazandıracak Allah aşkına??? Kuşa çok iyi bakıo olabilirsiniz ,bilmiyorum belki genetik bi sorun vardır.Ama o kuş 2-3 aylıktan büyük durmuo.Ben gelişim geriliği olduğunu düşünüyorum.Üstadların da fikrini al ne diyim @Levent ACAR @Kahraman KÖROĞLU @Berkay ERDİNCC ..baska isim aklıma gelmedi.Kuşlarını ya da seni karalamakla ilgili bi sıkıntım yok,fikrimi söylüyorum sadece.O da kuşun iyiliğini düşündüğüm için.

Arkadaşım niye kuşunu karalayım ki.Bu bana ne kazandıracak Allah aşkına??? Kuşa çok iyi bakıo olabilirsiniz ,bilmiyorum belki genetik bi sorun vardır.Ama o kuş 2-3 aylıktan büyük durmuo.Ben gelişim geriliği olduğunu düşünüyorum.Üstadların da fikrini al ne diyim @Levent ACAR @Kahraman KÖROĞLU @Berkay ERDİNCC ..baska isim aklıma gelmedi.Kuşlarını ya da seni karalamakla ilgili bi sıkıntım yok,fikrimi söylüyorum sadece.O da kuşun iyiliğini düşündüğüm için.

Abi önce kuş küçük öldürmek mi istiyorsun dedin sonra bakımsız dedin kuşumun iyiligini düşünmem iyi bir şey ama üslupla sıkıntı var

evet,ilk mesajım için özür dilerim.Çünkü kuşu yavru sandım ve yavruyken eşe attınız diye asfalyalarım attı.Siz yavru olmadığını söyleyince de fikrimi söyledim.Yanlış düşünüosam söylerler zaten ki söylesinler de.Burda ego savaşı yapmıorum,sadece kuşun yaşının küçük gözüktüğünü söylüyorum o kadar.Sanki büyüyememiş gibi.Neyse bundan sonrasını üstadlar anlatır zaten.Hepberaber öğreniriz.

Ben özrümü diledim zaten.Her önüne gelen üslup dersi vermeye devam edecek herhalde.4 aylık kuşu eşe atıosanız siz de bi bilgilerinizi gözden geçirin derim.4-5 aylık kuş kızışabilir,erken de gelişebilir ama bu ondan yavru alınabileceği anlamına gelmez.

evet,ilk mesajım için özür dilerim.Çünkü kuşu yavru sandım ve yavruyken eşe attınız diye asfalyalarım attı.Siz yavru olmadığını söyleyince de fikrimi söyledim.Yanlış düşünüosam söylerler zaten ki söylesinler de.Burda ego savaşı yapmıorum,sadece kuşun yaşının küçük gözüktüğünü söylüyorum o kadar.Sanki büyüyememiş gibi.Neyse bundan sonrasını üstadlar anlatır zaten.Hepberaber öğreniriz.

Aynen abi allaha emanet ol

Arkadaşım Allah aşkına nasıl bir üslup'dur bu.Benim kuşlarım 4 aylık eş oluyorlar.Sebebi salma kafeste daha hızlı büyüyüp geliştikleri için.
Her kuş aynı iye birşey yok.Aylarca beklediğimiz kuşlarımız oldu.Biliyorsanız yorum yapın.Şu üslubunuda düzelt bi zahmet.Kimseye bu şekilde davranma hakkın yok.

Abi boşver ya arkadaş düzeltir üslubu inşallah

Bana üslup dersi vermeden önce sizin bu dersi almanız gerekio gibi gözükmekte.Sizi tanımıorum,etmiyorum.Beni kırabileceğinizi düşünmeniz trajikomik.

Size değil ama okuyan diğer arkadaşlara yazmak istediklerim var.4-5 aylık kuşu yavrulatmanın yetişkin gibi gözüken ama çocuk olan bi kız çocuğunu anne yapmaktan hiç bi farkı yok.Yavru verebilecek durumda olması kuşun yavrulatılması anlamına gelmez.O kuşun daha kemik yapısı bile oturmamıştır.Bu şekilde kuşların ömrü kısalır ve alınan yavruların da kalitesi düşer bi süre sonra.

Okuyanlara saygımlarımla..Daha fazla yazmıyacağım bu gönderiye.

Son düzenleme:
Yazdığım tüm mesajları sildim.Adam olanın,insan olanın saygısı olur.Ben sizin gibi 2-3 çiftle hobi yapmıyorum.Üreticiyim ben üretici 100e yakın kuşa bakıyorum.Çevremde hasta olan kuşlara veterinerlik yapıyorum.Forumlarda bloglarda yazdığım makaleler var.Siz benim muhattabım kesinlikle olamazsınız.

Geri