Karadeniz Pet

Kaç ayda konuşmaya başlar

Mavis12345

Yeni Üye
Sürekli ilgilensem konuşmaya kaç ayda başlar arkadaşlar . Tam kaç aylık ucmasına güzel ucuyor konduğu yerde alıyorum elimde duruyor eğitim konusunda diğer odada kuşlar ötünce tribe giriyor yada dişi kuş ötünce odadan odaya konup kafese gidiyor kapıyıda kapatıyorum ötme sesi geliyor yine ister istemes ilgilenmeye devam etikce konuşmamaslık yaparmı o ötme seslerine :( :)

:)

Ekli dosyalar

• IMG_20180422_163610.jpg
    IMG_20180422_163610.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 44
Maşaallah diyeyim öncelikle [emoji4] konuşma konusunda ilgisinin tamamen sizde olması lazım bu bahsettiğiniz durumda da pek sizde değil konuşma süresi 5-6 ayı bulabilir normal şartlarda iyi bir eğitim sıkı bir çalışma ile 3 ayda şakır şakır konuşur [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok teşekkür ederim arkadaşlar büyürse yavrusunu almak cok istiyorum :)

Konuşturma işi çok uzun ve meşakkatli bir süreç. Ses kaydı yaparak eğitim verin derim. 3-4 ay sürer gibi. Çok sıkıcı olabiliyor ama konuşunca da ayrı bir tatlı oluyorlar.

Kuş benim kaçan kusuma tıpatıp benziyor maslahh alah uzun ömür versin ya çok tatli kaçan kusim isye

Ekli dosyalar

• IMG_20170425_171200.jpg
    IMG_20170425_171200.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 22
4 aylikken benimki konuşmaya basladı. Elime alıp kulağına agzimi yaklaştırıp konuşuyordum. Suan 8 9 kelime konusuyor. Haziranda 1 yaşına girecek. Siz devam edin. Zaten moduna girdimi susturamazsın;)

Erkek kuşum yaklaşık 10 11 kelime konuşuyor ses kaydı ile 2 ayda cici kuş öğrendi günde 5 6 saat sürekli başa dönen 2 dakikalık bir ses kaydı yaptım cici kuşu öğrendikten sonra ses kayıtlarını bırakıp kendim yeni kelimeler tekrar etmeye başladım artık öğretmeyi bıraktım duyduklarını söylüyor

Erkek kuşum yaklaşık 10 11 kelime konuşuyor ses kaydı ile 2 ayda cici kuş öğrendi günde 5 6 saat sürekli başa dönen 2 dakikalık bir ses kaydı yaptım cici kuşu öğrendikten sonra ses kayıtlarını bırakıp kendim yeni kelimeler tekrar etmeye başladım artık öğretmeyi bıraktım duyduklarını söylüyor
Maşallah :)

Geri