Karadeniz Pet

Kaç aylıkken eş alınmalı

Froozen

Meraklı Üye
6-7 aylık kuşum var kaç aylıkken veya kaç yaşında iken eş alınmalı eş kaç aylık olmalıdır

Ekli dosyalar

• 20181014_120236.jpg
    20181014_120236.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
Size alışıksa yanına 2 'nci kuşu tavsiye etmiyorum. Aksi taktirde bütün ilgisini ona verecektir..

Ben 1-1.5 aylık dişi ve 2 aylık erkek almıştım 1 ay önce. Aldığım günden bu yana iyi anlaşıyorlardı bir problem yoktu. Erkeği kaçırdık ve tekrardan yeni yavru erkek aldık . Tahminim erkek de 1 - 1.5 aylık civarı. Yavruluktan itibaren daha iyi oluyor çünkü direk kendilerine alışıyorlar. Şuan yeni erkek geleli 3-4 gün oldu ama dişiye kusuyor , dişi ona kusuyor iyi anlaşıyorlar. Bence eşler için en iyi tercih yavruluktan alınması diye düşünüyorum.

6-7 aylık kuşum var kaç aylıkken veya kaç yaşında iken eş alınmalı eş kaç aylık olmalıdır
Yanına yaşında bir erkek alin tahminim kuşunuz dişi erkek kusu alınca eve getirdiginiz de iki hafta yeni bir kafesde bekletin bu esnada kusa iç parazit dış parazit yapıp bir hastalık diski takibi yapın sonra 3 gün vitamin prebiyotik takviyesi yaparsınız
Yani 3 gun sirkeli su 3 gun vitamin prebiyotik dış parazit olarak Vilmectin ense damlası
Bu süreçte kusun dışkısında bir sıkıntı yoksa 1 hafta 10 gün kuş tek kafes de ortama alışsın ve kafesi sahiplensin sonra yuvalık takin kafese ve dişiyi yanına bırakın ve rahatsız etmeyin iç dış parazit kürlerini yapabilirsiniz iç parazit icin isterseniz mikostatin de kullanabilirsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Geri