Karadeniz Pet

Kaç güne kadar yeme düşerler.

bymuhabbet

Yeni Üye
arkadaşlar 2 adet yavru muhabbet kuşum var.anne baba beslemeyi bıraktı.kafeste dövmeye felan başlayınca ayırdım. Şiringa ile mamayla besliyorum. yaklaşıkiki hatfa oldu halen yem kıramıyorlar. yaklaşık 40 günlük oldular. Daha kaç gün sürer yem kırmaya başlamaları. en geç kaçıncı gün kendileri yem kırmaya başlarlar

Öncelikle geçmiş olsun. Levent Abi'nin de dediği gibi kuşların artık yem yemeleri gerek. 40 günlük kuş çoktan aspur, dal darı ve hatta normal yem yemeye başlaması gerekirdi. Sen yere aspur, normal yem karışımı koy. Varsa dal darı da koy. İnşallah yemeye başlarlar hemen.

Son düzenleme:
Şırıngayı kes hemen, tembelliğe alıştırmışsın.
Yere yem, aspur, varsa dal darı koysan çok rahat yem yer 40 günlük kuş hasta değilse..

Çok teşekkürler Üstad. Emin olamamıştım. Bugunden itibaren beslemeyi kesip gozlemleyeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

Öncelikle geçmiş olsun. Levent Abi'nin de dediği gibi kuşların artık yem yemeleri gerek. 40 günlük kuş çoktan aspur, dal darı ve hatta normal yem yemeye başlaması gerekirdi. Sen yere aspur, normal yem karışımı koy. Varsa dal darı da koy. İnşallah yemeye başlarlar hemen.

Teşekkürler

Geri