Karadeniz Pet

kafa sallama

Tedavi süresince ve sonrasında bir süre hazır su kullanın. Probiyotik de kullanın tedavi sürecinde ve sonrasında.

Tamamen yok edilirse bir daha uygulamaya gerek kalmaz. Hasta olmayan kuşa Tedavi edici ilaç kullanılmasını doğru bulmuyorum. Benim hayatı boyunca hiç antibiyotik benzeri ilaç içmeyen kuşlarım oldu uzun uzun da yaşadılar. Ama bazılarına da kullanmak zorunda kaldım tabi.
bu söylediğiniz ilacın bir zararı olmaz değil mi tüm kuşlarda kullanacağız ya hani bazısına zararı dokunur mu yoksa bu dozajda hiçbirine zarar vermez mi?

Hiç birine zararı olmaz merak etmeyin. Şimdiden suluklarını alın yarın ilaç başlayana kadar.

İyiakşamlar Flagyl önermiştiniz dün, evimizde Flagyl 500 Mg lık tablet varmış bunu nasıl kullanacağımızı yazabilir misiniz?Bir de yem danışacaktım içinde meyve parçaları ve çekirdek bulunmayan 10 kg lık yem sipariş edecektik internetten tavsiyeniz var mı?

İlacın bir tabletini Ezerek toz haline getirin. Sonra 1/4'ünü Yarım suluğa katarak iyice karıştırın. Yem olarak da Versele laga veya Quik öneririm. Dediğiniz gibi meyveli olmasın.

Son düzenleme:
İlacın dörtte birini Ezerek toz haline getirin. Sonra 1/4'ünü Yarım suluğa katarak iyice karıştırın. Yem olarak da Versele laga veya Quik öneririm. Dediğiniz gibi meyveli olmasın.
yem önerisi için sağolun..Şurupta tavsiye ettiğiniz gibi en az 7 gün mü kullanılacak bu da?yine 3 saatte 1 yenilenecek değil mi?sağolun

Tablet formunu hiç kullanmadım. Gözlemleyin eğer suda tam çözünüp dibe çökmüyorsa günde iki defa taze hazırlayıp verin. Suluğu çekmenize gerek kalmaz. Eğer çözünmüyorsa yine 3 saatte bir hazırlayacaksınız. Kuşlar suyu içtikten sonra çekip 3 saat susuz bırakıp yeni hazırladığınız sudan vereceksiniz. Yani her seferinde 3 saat susuz kalmalı kuşlar yoksa yeterli doz alamazlar.

Tablet formunu hiç kullanmadım. Gözlemleyin eğer suda tam çözünüp dibe çökmüyorsa günde iki defa taze hazırlayıp verin. Suluğu çekmenize gerek kalmaz. Eğer çözünmüyorsa yine 3 saatte bir hazırlayacaksınız. Kuşlar suyu içtikten sonra çekip 3 saat susuz bırakıp yeni hazırladığınız sudan vereceksiniz. Yani her seferinde 3 saat susuz kalmalı kuşlar yoksa yeterli doz alamazlar.
1 hafta boyunca hiç sade su vermeyeceğiz değil mi?

Tabi ilacı hazırladıktan 1 saat kadar sonra kontrol edin hemen dibe çökmez zaten.

Geri